Чи діятиме Пологівський МНВК, або знов за рибу гроші

1
6

IMG_2758Вже вкотре у райраді зібралося районне керівництво: голова РДА, голова районної ради, голови депутатських фракцій районної ради, спеціалісти різних відділів, директор МНВК для того, щоб вирішити подальшу долю Пологівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Це питання останній рік постійно порушується на депутатських комісіях, сесіях, різних засіданнях, а віз і нині там. Результату – нуль. Ще наприкінці травня 2016 року батьків дітей, які відвідували цей навчальний заклад, поставили перед фактом, що випускники водійських посвідчень не отримають, а десятикласники так і залишаться недоученими. Причина банальна: в МНВК закінчилася ліцензія. Одинадцятикласникам обіцяли, що права  із запізненням, але все ж будуть. І свою обіцянку виконали, у 60% випускників посвідчення вже на руках.

Депутатам вже кілька разів пропонувалося порушити питання про закриття цього закладу, адже нема комбінату – нема проблеми. Вирішили не поспішати і почекати до отримання закладом ліцензії.

IMG_2756

Працівники Пологівського МНВК вже кілька місяців ходять на роботу, отримують зарплату і при цьому уроки там не ведуться. Бо не мають права, ліцензію й досі не отримано. На зарплату і нарахування працівникам цього закладу на рік йде 1 мільйон 300 тисяч гривень, на опалення та енергоносії – 150 тисяч гривень бюджетних коштів.

 Як запевнив усіх присутніх директор цього закладу М.М.Кучер, останні півроку в робочий час весь колектив готує відповідні документи на ліцензію. Але документи на отримання цього важливого паперу ще навіть не подавали до відповідного київського міністерства. Один з депутатів слушно зауважив, що ініціативи з боку директора закладу  взагалі не видно. Пропозицій подальшого існування ніяких, зрушень щодо отримання ліцензії теж…

Коли ж буде ліцензія, і хто відповість за це нехлюйство? Що робити далі з навчально-виробничим комбінатом? Такі питання стояли на останній зустрічі. Більшість з них залишились відкритими і, напевно, риторичними.

IMG_2761

Якщо ліцензії не отримають, потрібно шукати шляхи вирішення цієї проблеми, а їх депутатам запропонували кілька:

  1. Пологівському міжшкільному навчально-виробничому комбінату укладати угоди з центром зайнятості, набирати групи з числа непрацюючих або осіб, які мають бажання отримати додаткову кваліфікацію. Розширити навчальні курси для учнів старших класів. Але для цього теж потрібно отримати ліцензію.
  2. Здійснити реорганізацію МНВК шляхом перетворення його в комунальне підприємство. Передати на баланс новоутвореному КП шкільні автобуси та весь автопарк відділу освіти. Відкрити платні водійські курси, курси на інші професії. Перейти повністю на самоокупність або частково підтримувати фінансово новоутворене комунальне підприємство через районну програму.
  3. Приєднати МНВК до Чубарівського аграрного ліцею, фінансування здійснювати 50/50: за рахунок районного бюджету та за рахунок батьків учнів, які отримуватимуть там професійну освіту. При цьому всі викладачі залишаються на своїх робочих місцях, все майно зберігається за районною радою.
  4. Припинити діяльність МНВК шляхом ліквідації.

Тут думки присутніх розділилися, більшість все ж за те, щоб МНВК рятувати шляхом приєднання до Чубарівського ліцею або створення комунального підприємства.

IMG_2754

Однак звучали і інші, більш радикальні пропозиції. Кілька депутатів висловилися за те, щоб взагалі закрити комбінат. Вони навели свої аргументи: найперше, слід зрозуміти те, що на плечі жителів Поліг як платників податків, ліг значний тягар фінансових зобов’язань і, зокрема, з утримання і цього закладу.

Півмільйона гривень на зарплату з районного бюджету вже витрачено в нікуди, МНВК з вересня цього року працює без учнів. У скрутний час район не може собі дозволити так безглуздо витрачати гроші.

У результаті зустрічі вирішили створили робочу групу, до якої ввійшли голови депутатських фракцій районної ради, юристи та економісти, всі ці люди шукатимуть найоптимальніші шляхи виходу з цієї непростої ситуації. Остаточне рішення щодо МНВК приймуть на черговій сесії районної ради, наприкінці грудня цього року. А поки до штату взяли чотирьох кочегарів, щоб опалювати пусті приміщення комбінату.

1 коментар

  1. Керівництво навчального закладу банально не виконує свою роботу, отримуючи зарплату. Якщо ліцензія була, то поновити її не складно, тому що досвід роботи з організаціями та документами для ліцензії у працівників є, а це багато значить. Закрити заклад не проблема, та якщо він потрібен в районі – то необхідно негайно виправити становище, можливо, змінити керівництво, і призначити людей, які бажають не тільки одержувати зарплатню, але і чесно відпрацьовувати її.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут