В Україні може знизитись ціна на біометричний паспорт

0
8

67909fecdedbae08214b0f676104af58_XLВартість біометричного закордонного паспорту для громадян України може знизитися. Саме за наявності біометрики після запровадження безвізового режиму українці зможуть їздити до ЄС без віз.

Про це сказав керівник прес-служби Державної міграційної служби України Сергій Гунько у коментарі Радіо Свобода.

«Зараз ми очікуємо постанову Кабінету Міністрів, вартість буде трошки змінюватись. І за нашими прогнозами, у нижчий бік. Змінились умови оплати: вартість бланку не зміниться, зміниться обсяг платежів до місцевого бюджету. До цього часу паспорт коштував 561 грн.», – сказав Гунько.

За його словами, вже близько двох мільйонів українців мають біометричний паспорт і з початку 2016 року абсолютна більшість громадян обирає саме паспорт із чіпом.

У Міграційній службі також підкреслюють, що наявність електронного чіпа робить документ набагато безпечнішим і дає поштовх для розвитку електронних сервісів.

За кордоном уже у багатьох країнах є в аеропортах електронні пропускні ворота – паспортний контроль можна пройти без участі чиновника, отже, швидше.

«Це документ, який неможливо підробити, який видається на основі електронної бази даних, що містить біометричні дані власника. Ним не зможе скористатись будь-хто подібний на власника документа», – сказав Гунько.

Джерело: zik.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут