Під час акції «Стоп поліетилен» більше сотні пологівців отримали еко-торби у подарунок! (Фоторепортаж)

0
38

Кілька років тому поліетиленові пакети вважалися розкішшю, а тому заощадливі господині використовували їх безліч разів: прали, сушили і знову прали, і так до тих пір, доки пакет ставав непридатним. Сьогодні, навпаки, ми настільки звикли до «упакованого» сервісу, що обслуговування в магазині без пакета вважаємо ознакою поганого тону і неповагою до клієнта. При цьому асортимент збагатився, ми можемо користуватися не тільки харчовими пакетами, а й поліетиленовими пакетами для сміття, всілякими пластиковими сумками і навіть харчовою плівкою.

У супермаркеті, на ринку, в магазині ми так прив’язалися до цих зручних пакетів, що навіть перестали помічати їх.

Але тут виникає питання: «А чи безпечно таке повсюдне використання синтетичного матеріалу?»

Можливо, більш природно повернутися до старого методу загортання продуктів та інших товарів у звичайний сірий папір? Як поліетилен впливає на продукти, а значить і на наше з вами здоров’я?

Споживачам особливо подобається такий вид упаковки, бо вона захищає продукти від зовнішнього впливу, через неї добре проглядається товарний вигляд виробу, а головне – на пакеті можна розмістити рекламний матеріал. Але яскраві логотипи і заклики можуть нести в собі небезпеку у вигляді фарби, в яку часто додаються токсичні речовини, які здатні проникнути через плівку в продукти. Не забувайте і про хімічний клей, яким з’єднуються шви упаковки, він теж може проникнути всередину і контактувати з їжею.

Найменш безпечним пластиком сьогодні називають поліетилен. Однак поліетилен містить токсичні для здоров’я речовини – мономірні фталати. Найбільшу небезпеку вони несуть для печінки. Медики закликають використовувати при реалізації продуктів харчування тільки харчовий поліетилен, де токсичні речовини містяться в мінімальній кількості.

Невже слід відмовитися від таких зручних пакетів?

Пакети створюють проблему і для навколишнього середовища, і головна небезпека полягає в їхній довговічності: термін розкладання поліетилену становить да 100 років! І весь цей час на використаному пакеті будуть жити і розмножуватися небезпечні для людини мікроби! Виходом в цій ситуації може стати перехід на більш безпечні для здоров’я і екології сумки з джуту та льону.

Саме такі еко-торби роздавали перехожим працівники «Пологівських вістей» у п’ятницю, 21 жовтня. Дівчата запропонували пологівцям поступово відійти від пластику та поліетилену, щоб зберегти своє здоров’я та навколишнє середовище. Люди з радістю отримували такі корисні подарунки, а деякі ще й дякували за інформацію, бо не здогадувалися, що ці, на перший погляд, безвинні пакетики можуть наробити скільки лиха. За час акції вдалося подарувати більше ста екологічних торбинок людям та донести інформацію як молодому поколінню, так і пенсіонерам.

Нагадаємо, що акція відбувалася у рамках соціальної кампанії «Пологи чепуряться», яка ініційована «Пологівськими вістями» та проводиться в рамках проекту «Схід та Захід разом – підвищення спроможності українських місцевих видань» Фонду «Освіта для демократії» та МО «Нова генерація».  Проект реалізується у рамках польсько-канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Оксана Бойкова.

Фото Миколи Дрюченка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут