Поетична зустріч у Пологівському НВК (+ФОТОРЕПОРТАЖ)

1
6

CIMG4731

У кожної людини

Місця є дорогі,

Ті, де цвіте калина

І гарно навкруги…

Ці чудові рядочки належать поетесі із села Пологи Льогких Майї Григорівні. Жінка народилася в 1940 році у місті Первомайську Одеської області в родині журналістів. Мама була кореспондентом газети «Червоне Запоріжжя» (нині «Запорізька правда»). Батько ж працював редактором газети «Колективні лани». Сьогодні це наша районна і дуже популярна  газета «Пологівські вісті».

Батко Майї  Григорівни був не просто журналістом, а військовим кореспондентом. Тому її родині доводилося доволі часто переїздити від міста до міста. Так поетеса ще дівчинкою побачила світ. До першого класу вона пішла у місті Еберсвальд у Німеччині. Через рік батька направили до міста Гродно, що в  Білорусії. З третього і до п’ятого класу навчалася у місті Запоріжжі. До Поліг родина Льогких переїхала в 1950 році, залишившись тут і по сьогодні.

Майя Григорівна після закінчення школи №66 (Пологівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4) два роки працювала у книжковій крамниці, а потім вступила до Запорізького державного педагогічного інституту на філологічний факультет за спеціальністю російська мова та література, англійська мова. Після закінчення інституту молоду вчительку направили до Михайлівського району у село Тимошівки. У цьому селі дівчина зустріла свою долю, свого майбутнього чоловіка Льогких Віктора Пилиповича. «Ми познайомилися на танцях у сільському клубі, – згадує Майя Григорівна, – це було кохання з першого погляду». Чоловік поїхав за своєю дружиною до Поліг. Працював у колгоспі «Україна» інженером з механізації. Молодята працювали, будувалися, виховували двох дітей: доньку Олену та сина Михайла. Зараз жінку тішать п’ятеро внуків і п’ятеро правнуків.

 «Я вже у п’ятому класі знала, що буду вчителем»,– говорить Майя Григорівна. Дитячі мрії здійснилися. Свою педагогічну діяльність у Пологівському районі вона розпочала у 1966 році. Працювала вчителем англійської мови в ЗОШ №1 (Пологівський колегіум №1).

Вірші пологівська поетеса почала писати після виходу на пенсію. Вона пише їх серцем. Те, що у неї на душі, те вона і намагається висловити на папері. У неї це дуже добре виходить. Вже вдруге Майя Григорівна відвідує Пологівський НВК, де дарує юним слухачам свою творчість, надихає їх на добрі справи. Цього разу також не обійшлося без презентації нових віршів. Один з віршів жінка присвятила   школярам, вони слухали його з великим задоволенням. Оплески та осінні квіти  були чудовим подарунком нашій поетесі від вдячних слухачів. Наостанок Майя Григорівна побажала учням багато читати, бо коли людина читає, вона має гарну мову. А з гарною мовою можна досягти успіхів у будь-якій справі.

                                        Віталіна Колесник, бібліотекар КУ «Пологівський НВК».

 

1 коментар

  1. Цікава розповідь про цікаву людину, яку добре знав по школі як учень. Єдина претензія щодо матеріалу – до автора допису. На жаль, пані Віталіна не називає імен та прізвищ батька та матері Майї Григорівни. Вони на те заслуговують.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут