До сусідів на справжній український ярмарок

0
82

Саме так: до сусідів на ярмарок ходили сьогодні басаньські юні журналісти. 21 жовтня у Тарасівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відшумів, відспівав, відтанцював і відторгував традиційний осінній ярмарок.

y8v5NN9KU9Y

Найперше враження, ледве ви переступите поріг спортивного залу, що на один день перетворюється на ярмаркову площу, – тут український дух, тут Україною пахне. Так заявив би сам Олександр Сергійович Пушкін, якби потрапив цього дня до Тарасівської школи. Тут українське все: з любов’ю, зі смаком прикрашені «світлиці» кожного класу, вишиті рушники і на столах, і на вікнах, і в руках школярів та вчителів. А костюми… Кожна дитина в українському народному вбранні – і хлопчики, й дівчатка. Яскраві вишивки на сорочках, на сукнях, на фартухах. Багато хто одягнув сорочку, вишиту маминими чи власними руками. Яскраві квіти у дівочих косах, на поясах, між товаром, викладеним для продажу, на квітчастих платках.

До цього свята готувалися не один день. Заступник директора з навчально-виховної роботи Валентина Петрівна Доля розповіла, що ярмарок – традиційне шкільне свято, проводиться уже років з десять. Готуються до нього школярі разом з вчителями та батьками. Кожен клас готує своє інсценоване дійство. Діти співають пісень про Україну, танцюють українські танці, ставлять сценки, перевтілюючись в учасників справжнього ярмарку, весело і з запалом вихваляють свій уявний товар: і поросят, і телят, і корів, і цибульку з часничком. Кожен виступ супроводжується оплесками вдячних глядачів.

Педагог-організатор Інна Михайлівна Мудрик задоволена святом. Розповідає, що сьогодні ярмаркували учні 5-9 класів, а у четвер учні-початківці теж хочуть провести подібний захід. Велика заслуга у підготовці заходу належить батькам. На столах багато смаколиків, виготовлених умілими материнськими руками. Але батьки не лише беруть участь у підготовці «товару», вони створюють сценарії виступів для своїх дітей, разом з ними співають і танцюють. Спілкуюсь із Надією Іванівною Мальцевою. Жінка із задоволенням готується разом із семикласниками до всіх свят, живе разом з дітьми їхнім життям. Задоволена виступом своїх підопічних. У класі сім учнів, серед них і син Надії Іванівни – Сергійко. Особливо вдався запальний український танець. Для виступу спеціально готували костюми – сині сукні, оздоблені штучними квітами та стрічками. Надія Іванівна впевнена, що саме підготовка до таких заходів здружує клас, діти вчаться жити в колективі, вболівають один за одного.

Після виступів настав час торгівлі. Розкупили все, бо ж ціни доступні. Куди підуть вторговані гроші, вирішує кожен клас разом з батьками.

Повертаюсь додому у піднесеному настрої. Впевнена, що саме з таких свят починається любов до України, до її пісень, танців, до вишиванки, до українських традицій.

Лариса Бойко, головний редактор газети «Паросток»

Фото Влади Дяченко(10 кл.), Валі Бойко (8 кл.), Дарії Лебідь

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут