Дайджест податкової

0
28

У Запоріжжі викрили хабарників на митниці

25 вересня співробітники УСБУ в Запорізькій області спільно зі співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Запорізькій області та прокуратурою Запорізької області виявили факт отримання незаконної грошової винагороди у розмірі 16 000 гривень.

nalogovaya-skidka2 (1)

Хабар працівники Запорізької митниці ДФС вимагали за нерозмитнення товару та непритягнення до відповідальності за порушення митних правил у зоні діяльності митного посту “Аеропорт Запоріжжя”.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 368 Кримінального кодексу України. Митників затримано відповідно до статті 208 КПК України. Тривають оперативно-слідчі дії.

Олексій Кавилін: “Медіація, як і будь-який інший метод вирішення податкових спорів, має гуртуватися на засадах законності”

У Головному управлінні ДФС у Запорізькій області відбувся круглий стіл, присвячений дискусійним аспектам запровадження досудової медіації в податкових спорах. У заході взяли участі керівництво фіскальної служби області та керівники комітетів Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Запорізькій області.

Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, питання досудового врегулювання спорів між платниками податків та фіскальною службою є актуальним і важливим з огляду на можливість вирішення суперечливих ситуацій до розгляду справ у суді.

– Ми виступаємо за конструктивний і цивілізований діалог із платниками. Можливо, створення інституту медіації за податковим напрямом – це ще один шлях до встановлення партнерських відносим із бізнесом. Але підходити до запровадження цієї процедури слід вкрай обережно та виважено, – зазначив Олексій Кавилін.

Під час обговорення голова комітету податкової політки Громадської ради при ГУ ДФС області Лариса Церетелі презентувала основні принципи медіації та перспективи її застосування у фіскальних спорах, наголосивши, що основна мета впровадження цієї процедури – зробити оптимальним переговорний процес між платником податків та контролюючим органом, що проводиться при сприянні незалежної особи задля врегулювання спору шляхом досягнення угоди про податкові зобов’язання. Вона також доповіла, що на даний момент у фаховому середовищі розробляється відповідний проект для внесення його на законодавчому рівні.

У свою чергу, заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Руслан Гришко підкреслив, що механізм медіації в українських реаліях вже має позитивний практичний досвід, передусім, у кримінальному праві. Тому цілком можливі перспективи щодо застосування цих принципів у податковій сфері.

Начальник юридичного управління ГУ ДФС у Запорізькій області Руслан Рачинський зазначив, що інститут медіації вже багато років діє у багатьох розвинених країнах світу та приносить державі і платнику практичну вигоду. По-перше, це пришвидшення вирішення податкових спорів, по-друге, можлива тенденція щодо попередження порушень у подальшому, по-третє медіація сприятиме налагодженню партнерських стосунків.

Учасники круглого столу вирішили у найближчій перспективі детально вивчати механізми впровадження цього інструменту в українських реаліях. Для цього заплановано проведення низки відповідних ознайомчих заходів.

На Запоріжжі викрито незаконне виробництво пально-мастильних матеріалів на 3,7 млн. грн.

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Запорізькій області в рамках операції “Акциз-2016” та розслідування кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, припинили незаконне виготовлення пально-мастильних матеріалів.

Встановлено, що “виробники пального” змішували компоненти ароматичних моторних палив, барвники, стабілізатори, хімічні та інші домішки для підвищення октанового числа низькоякісного бензину. В подальшому “пальне” незаконно реалізовували кінцевому споживачу через мережу АЗС Запорізької області.

Дослідження зразків паливо-мастильних матеріалів встановили їх невідповідність вимогам ДСТУ

У виробничих та офісних приміщеннях, які використовувалися організаторами, проведено 6 обшуків.

Під час обшуків вилучено 177 тонн пально-мастильних матеріалів на 3 млн. 728 тис. гривень, різноманітні домішки та барвники для виготовлення бензину та дизельного пального, комп’ютерну техніку, чорнові записи, документацію щодо придбання ПММ та домішок тощо.

Олексій Кавилін: “Запорізькі платники збільшили податкові відрахування на понад два мільярди”

7 мільярдів 66 мільйонів гривень – таку суму податків і зборів забезпечили запорізькі платники за січень-вересень 2016 року (без показників Спеціалізованої ДПІ у м. Запоріжжя). Це щонайменше на два мільярди гривень більше, ніж торік.

Як підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, якщо за дев’ять місяців минулого року запорізький бізнес щомісячно сплачував у середньому 540 мільйонів гривень, то у поточному році цей показник збільшився до 785 мільйонів.

– Певне зростання за основними економічними показниками сприяло збільшенню податкових надходжень у Запорізькому регіоні. Таким чином досягнуто перевищення не тільки порівняно з минулорічними даними, а й відповідно до прогнозних індикативів на цей рік. Свої результати приніс й комплекс заходів з детінізації економіки. Фіскальна служба й надалі відпрацьовуватиме ті галузі і об’єкти, де приховування податків очевидне, – відзначив керівник фіскальної служби області.

З початку року надходження до державного бюджету склали майже 2,9 мільярди гривень, що на 1 мільярд більше, ніж торік та на 13,5 відсотка перевищує пронози на січень-вересень 2016-го.

Найбільше держбюджет отримав від запорізьких платників податку на додану вартість – 1 мільярд 234 мільйони, це на 540 мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого року та 123 мільйони – від очікуваної суми на цей рік.

Запорізькі підприємства перерахували 343 мільйони гривень податку на прибуток, що на 34 мільйони більше за цьогорічний індикатив. Рівень відповідного періоду минулого року перевищено майже на 83 мільйони або на 32 відсотки.

Крім того, серед інших основних бюджетних надходжень сплачено 743 мільйони податку на доходи фізичних осіб (додатково надійшло 141 мільйон гривень) та 251 мільйон гривень військового збору (додатково сплачено 37 мільйонів гривень).

У Запоріжжі ліквідовано потужний “алкоцех” з виробництва фальсифікованого коньяку

У місті Запоріжжя співробітники оперативних підрозділів фіскальної служби Запорізької області в рамках операції “Акциз-2016” під час проведення слідчо-оперативних заходів по кримінальному провадженню за ч.3 ст. 204 КК України провели обшуки у приміщеннях та транспортних засобах, які належать фігурантам справи.

За результатами обшуків виявлено підпільний цех, де у антисанітарних умовах виготовлявся фальсифікований коньяк шляхом змішування спирту з водою та додавання концентрату для виготовлення коньяку.

Отриману спиртовмісну суміш порушники розливали у полімерні ємності 1, 5, 10 та 20 літрів з метою їх подальшої реалізації.

У ході обшуків виявлено та вилучено 119,4 дал спирту невідомого походження на загальну суму 179 тис. грн., 200 літрів рідини коричневого кольору з характерним запахом коньяку в ємностях різного об’єму на суму 32 тис. грн., 23 полімерні ємності різного об’єму “Концентрату коньяку”, обладнання для виготовлення та розливу алкогольних напоїв (лійки, спиртометри, вимірювальні пристрої та ємності для змішування і розливу) та грошові кошти у сумі 113,6 тис. гривень.

Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на загальну суму 211 тис. грн. та грошових коштів на суму 113,6 тис. гривень.

Наразі тривають слідчі дії.

Запорізькі платники направили до фіскальної служби понад 53 тисячі електронних звітів

За січень-вересень поточного року органи ДФС у Запорізькій області прийняли від платників податків і зборів більш ніж 53 тисячі декларацій та звітів. Таким чином загальний показник подання електронної звітності у регіоні складає майже половину.

Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, стовідсотковий показник електронної взаємодії з ДФС у платників ПДВ, а також у представників середнього і великого бізнесу, які звітують щоквартально. Для стимулювання он-лайн звітування ДФС постійно працює над розвитком сервісів.

– Переважна більшість електронних послуг надається в “Електронному кабінеті платника”. Лише цього року на цьому ресурсі з’явилися нові, додаткові сервіси. Робоче місце платника постійно удосконалюється, у чому переконуються тисячі запорізьких користувачів – представників бізнесу, – підкреслив Олексій Кавилін.

Нагадаємо, для платників податків було розширено функціонал електронного сервісу “Електронний кабінет платника”. Нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів господарювання. Окрім подання і перегляду звітності, клієнти можуть дізнатися новини, отримати інформацію з різних реєстрів, переглянути пошту, податковий календар, знайти бланки податкової звітності, декларацію про майновий стан, у нагоді стануть контакти та адреси Центрів обслуговування платників по всій Україні.

“Електронний кабінет платника” доступний за адресою: https://cabinet.sfs.gov.ua.

Близько 2% рішень фіскальної служби, що оскаржувались, запорізькі платники вирішували через бізнес-омбудсмена

У Запоріжжі відбулася зустріч керівництва Запорізької облдержадміністрації, Головного управління ДФС у Запорізькій області, представників підприємств, організацій, малого та середнього підприємництва із бізнес-омбудсменом України Альгірдасом Шеметою.

Під час заходу він презентував основні завдання і результати організації, наголосивши, що основна мета Ради бізнес-омбудсмена – захист інтересів підприємництва у державних органах, сприяння боротьбі з корупцією та підвищенню інвестиційної привабливості України, а також забезпеченню прозорості ведення бізнесу.

Говорячи про результати діяльності, пан Шемета зазначив, що упродовж роботи установи з травня минулого по вересень 2016 року було розглянуто майже 1200 скарг від представників бізнесу, до розгляду з яких було прийнято дві третини, 35 з них стосувалися Запорізької області. За результатами опрацювання державними органами були виконані 74% рекомендацій Ради.

Бізнес-омбудсмен також позитивно відзначив діючу у фіскальній службі модель оскарження податкових рішень. Альгірдас Шемета підкреслив що за півтора роки до організації надійшло 15 скарг від запорізьких платників, які оскаржували рішення органів ДФС. Водночас, згідно зі статистикою Головного управління ДФС у Запорізькій області, за цей час фіскальна служба регіону прийняла від суб’єктів господарювання понад 780 заяв щодо оскарження податкових повідомлень-рішень. Тобто на рівні Ради бізнес-омбудсмена розглядалося майже 2 відсотки скарг.

Крім того, було наголошено на тісній та результативній співпраці Ради із Державною фіскальною службою України у рамках відповідного Меморандуму, який передбачає обмін інформацією між відомствами, експертну допомогу для вирішення проблем, що виникають у ході контактів представників бізнесу з податківцями.

Наприкінці зустрічі учасники від Запорізької області надали свої пропозиції та висловили проблемні питання щодо взаємодії бізнес-середовища та влади.

Коментуючи захід, заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Руслан Гришко відзначив, що органи ДФС підтримують будь-які законні механізми вирішення суперечливих питань із суб’єктами господарювання, а також завжди готові до діалогу із платниками. Він також додав, що у рамках поглибленої взаємодії між фіскальною службою та запорізькими платниками до кінця року керівництвом ДФС проводитимуться регулярні зустрічі з представниками підприємств і підприємцями, з метою вивчення та сприяння вирішенню проблем бізнесу

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут