Чи залишиться на своїй посаді голова РДА?

20
15

Минулої п’ятниці відбулася 11 сесія Пологівської районної ради. Депутати розглянули та прийняли відповідні рішення з 13 питань. 

IMG_9927

Сесія вийшла конфліктною та неспокійною, адже вирішувалися непрості питання: майбутній переїзд Пенсійного фонду до іншого приміщення, виділення коштів на виплату заборгованості із зарплати працівникам РДА, також прийняте звернення депутатів від партії “Батьківщина” та Опозиційного блоку про невідповідність своїй посаді голови РДА А.Є.Крупського. Але далі про все по-порядку.

Депутати на цій сесії проголосували за виділення коштів на виплату заборгованості із зарплати працівникам управлінь та відділів Пологівської райдержадміністрації, сума чималенька, майже 500 тисяч гривень, також із районного бюджету виділили 91 тисячу на придбання паливно-мастильних матеріалів та канцелярїї для відділів РДА. Звучали справедливі зауваження, що з районного бюджету виділяються кошти на утримання органів виконавчої влади, хоча фактично це повинна робити держава. Зарплату держслужбовцям підняли, а фінансовий тягар з її виплати поклали на районні бюджети.

Фінансові питання цього дня стояли гостро, депутати вимагали прозвітувати про доцільність витрачання чи невитрачання коштів з районного бюджету. Так, наприклад, депутати поцікавились у начальника відділу освіти П.В.Капітонова, чому замовчаний той факт, що з квітня 2016 року було відомо про зекономлені кошти на опаленні шкіл, а сума чималенька, майже 608 тисяч гривень. На це Павло Вікторович відповів, що  кошти притримували, щоб перерозподілити … знову ж, на опалення шкіл. Логічним було питання депутатів, навіщо знову передбачати кошти на цю статтю, якщо гроші на опалення вже виділено ще на початку року, тому ці гроші депутати вирішили направити  на виплату заборгованості із зарплати освітянам, це доречно і логічно. Згадали П.В.Капітонову і те, що лише кілька місяців тому їх запевняли, що коштів катастрофічно не вистачає і з метою економії потрібно закривати кілька сільських шкіл, хоча знали, що  608 тисяч зекономлених гривень є. Депутати запропонували провести незалежний аудит районного відділу освіти.

Виділили на цій сесії 113,8 тисяч гривень на боротьбу зі сказом у Пологівському районі. Як запевнив начальник управління держпродспоживслужби (колишня ветмедицина) В.О. Поляк, цих коштів недостатньо, необхідно придбати приблизно 15,5 тисяч вакцин на суму 450 тисяч гривень. Якщо вакцини допоможуть купити, то з населення при проведенні щеплень домашнім тваринам братимуть кошти лише за послуги, а це десь 7 грн. за один укол. Депутат райради В.Г.Сизоненко запропонував звернутися до керівників сільгосппідприємств щодо виділення коштів на боротьбу зі сказом на своїх територіях, це дозволить вирішити гостру нестачу коштів на придбання необхідних вакцин.

Депутати надали згоду на безоплатну передачу до державної власності України нерухомого майна, що складається з частини  будівлі  залізничної лікарні, загальною площею у 600 квадратних метрів, з  метою розміщення Пологівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. Як пояснив голова районної ради О.П.Покутній, на сьогоднішній день до складу Пенсійного фонду, що знаходиться в Пологівському районі приєднано Оріхівський пенсійний, у перспективі приєднають пенсійні Більмацького, Гуляйпільського, Розівського, Чернігівського районів та частину пенсійного Новомиколаївського району. Пологівський район визначено пріоритетним, у зв’язку зі зручним автобусним та залізничним сполученням. Кількість людей, яких обслуговуватиме пенсійний у Пологівському районі,  збільшиться в кілька разів, потрібно розширюватися, тому й прийняли рішення передати перший поверх залізничної лікарні Пенсійному фонду. З Нового року починаються ремонтні роботи приміщення, там буде окремий вхід. Основне питання — комфортне обслуговування громадян, люди повинні зручно  добиратися до Пенсійного.

Чи не найбільше часу на цій сесії пішло на розбір польотів. Депутат районної ради від ВО “Батьківщина” В’ячеслав Колесников висловив незадоволення роботою голови районної ради Артура Євгеновича Крупського. В’ячеслав Ігорович подав відповідний депутатський запит Президенту України, голові Запорізької ОДА та запропонував депутатам райради проголосувати за нього.

– Протягом останнього часу ми, депутати Пологівської районної ради та мешканці Пологівського району стали свідками неналежного виконання своїх посадових обов’язків головою РДА, – говориться у зверненні.

А.Є.Крупський наділений повноваженнями представляти та відстоювати інтереси пологівської громади. За результатами діяльності Крупського можна зробити висновки, що він не зацікавлений у лобіюванні інтересів Пологівщини. Наприклад, як наслідок бездіяльності голови РДА, зовсім нещодавно більшості районів області було вручено шкільні автобуси, Оріхівському району –  два, Мелітопольському – три. Пологівський район залишився ні з чим. Так ж ситуація сталася і зі «швидкими» допомогами, ключі від автомобілів отримали кілька районів, тільки не Пологівський. Велике обурення батьків та жителів сіл району викликає політика районної влади, направлена на закриття сільських шкіл. Також голову РДА звинуватили в тому, що наповнення бюджету Пологівського району не достатнє, а наявні кошти витрачаються неналежним чином. Обурення викликає те, що бюджет Пологівського району не отримав з обласного бюджету заплановану субсидію у розмірі 12 мільйонів гривень, які повинні були витратити на ремонт аварійної дороги Пологи — Гуляйполе, ці гроші Пологівському району не дали, вони пішли на Кушугумську лікарню.  Очолювана А.Є.Крупським райдержадміністрація навіть не має коштів на виплату зарплати власним працівникам, з районного бюджету на ці цілі виділено аж 500 тисяч гривень, хоча ці кошти можна було витратити на більш нагальні потреби району. А.Є.Крупський уникає зустрічей з депутатами районної ради та не відповідає на їхні звернення. Це все дає підстави не довіряти голові райдержадміністрації, – зазначив В.Колесников. Було запропоновано винести на розгляд Пологівської районної ради проект рішення про висловлення недовіри голові Пологівської РДА шляхом  проведення таємного голосування серед депутатів.

Свою думку висловив депутат районної ради В.В.Тимошенко: “Громадський актив був категорично проти призначення Артура Євгеновича на цю посаду. Проти через те, що А.Є.Крупський не з нашого району. Він був директором підприємства, яке постійно не виконувало свої зобов’язання перед пайовиками.” На думку Василя Валерійович голова РДА під час перебування на своїй посаді не знайшов спільної мови з депутатським корпусом, головами сільрад, керівниками підприємств. Пологівський район останнім часом займає останні місця у рейтингу області, особливо це стосується медицини та освіти. Нічого кращого не придумано, як запропонувати депутатам закрити сім шкіл та навчально-виробничий комбінат. Під час закриття Балочкинської школи депутатам обіцяли, що дорогу зроблять, шкільний автобус придбають, вчителів працевлаштують, пройшло кілька місяців, всього цього й досі немає. У Інженерненській школі лише з настанням холодів почали вирішувати питання придбання опалювального котла, до речі, голова РДА, знаючи цю проблему, вже три місяці там не був. В.Тимошенко закликав не переводити це питання у політичну площину, не прикривати всі свої недоліки в роботі бойовими діями на Сході.

Голова райдержадміністрації А.Є.Крупський, у свою чергу, зауважив, що політична боротьба у всіх її проявах була, є і буде. Звернувся до депутатів з проханням  не піддаватися на провокації людей, які представляють певні політичні партії.

– Звинувачення, які прозвучали на мою адресу, не мають ніяких підстав, голова адміністрації діє виключно у рамках Конституції, закону і в межах своїх повноважень, у повноваженнях голови РДА не прописано слово “лобіювати”. Я такий же патріот України, мені важлива безпека громадян на території району, політична стабільність, стабільна робота економіки і зростання добробуту  населення. Для мене немає різниці, який район отримує більше автобусів та транспортних засобів медичного призначення. Популізм не пройде. Ті питання, які сьогодні прозвучали, не є порушенням з боку голови РДА, два автобуси Пологівський район отримає у кінці жовтня — на початку листопада цього року. При закритті школи у Балочках зекономлено 800 тисяч гривень, все  зроблено по Закону. Що стосується обіцяних 12 мільйонів, які не надійшли до Пологівського району на ремонт дороги: отримано листа від губернатора, що ці гроші були виділені з порушеннями. Ці кошти надійдуть наступного року з держаного бюджету вже за правильною програмою. Щодо «швидких» допомог – вони придбані за рахунок районних бюджетів. Щодо закидів, що я не мешканець Пологівського району і для вас чужак, скажу так: я що, не громадянин України,  що не маю права бути призначеним Президентом на цю посаду?  Я закликаю всіх  розумно  й  аргументовано поставитись до питання  висловлення недовіри. Конкретних претензій до мене немає, не маніпулюйте думкою громадян, –  сказав голова РДА.

Депутати прийняли рішення зібратися через два тижні, 27 жовтня, на позачергову сесію районної ради для того, щоб заслухати звіт голови райдержадміністраці про свою роботу та провести таємне голосування. За це рішення з 28 депутатів проголосувало 25, троє утрималися.

Ірина Лісова.

Фото автора.

20 КОМЕНТАРІ

 1. Чесно кажучи, дивишся на все це і розумієш, що на народ їм всим начхати, особливо депутатам. За красивими гаслами ховаються лише власні та партійні амбіції. Не вважайте, що люди нічого не розуміють. Просто поверніться до відповідальності кожного. Закупка шкільних автобусів – це відповідальність райради, про що раніше говорив О.П. Покутній, встановлення котла – відповідальність в першу чергу директора школи, який повинен був всіх поставити на ноги і довести справу до кінця і т.д. До речі, пан Колесніков теж не місцевий житель, і йому ніхто не давав права висловлюватися від імені всіх. Тай на “Мінералі” ставлення до простих робітників бажає бути значно краще.

  • Болотуйтеся, Ольго на Крупського-ви того напевне варті, поп вас серед інших виділить, а потім призначе… 😉

 2. І хочеться все таки пояснення фрази: “Пологівський район останнім часом займає останні місця у рейтингу області, особливо це стосується медицини та освіти”. Цими словами зневілювали працю вчителів району та досягнення їх учнів, які є: наші учні є переможцями змагань та інтелектуальних конкурсів різних рівнів, досягнення спортсменів та інші.

  • Та хоча б дорогу головну – Магістральну зробили, бо хто до нас не приїде – в шоці!!! Як це так кажуть, що в області гірше дороги не має ніж в нас!!!Ось так! А навіщо нам автобуси, якщо доріг нема? – так виходить, керівники??? Перед людьми на коліна треба стати, бо не за таку владу люди вмирають в АТО.

   • За кошт Пологівської міськради частину Магістральної справді зробили, а за мовчазної бездіяльності Пологівської райради частина коштів переведена міськрадою на рахунки облавтодору за ремонт вул. Магістральної й досі не освоєна. Перш чим коментувати- ознайомтесь з фактами.

    • Та ви шо? Справді відремонтували? З трьох ям закидали одну на трьох метрах всієї вулиці? Оце так освоєння коштів. А решта де? І мене ваші балачки не турбують, хіба що ви мені будете ремонтувати машину, поки десь зверху не поділять те, кому дістанеться ласий підряд. Ви людей таким не накормите. Вже наїлися ваших цяцянок за 25 років.

 3. Ольга молодець всім дала. І де в чому я з нею згодна. Та тільки прикро, що пологівці не заслуговують на кращого голову РДА і не тільки. Більш за все Крупський залишиться, та тільки виграє від цього район, велике питання.

 4. Слушне зауваження голові РДА. Не на своєму місці Крупський! На місці Крупського потрібно добровільно написати заяву на складання своїх повноважень. За відставку потрібно голосувати і за голову райради. Багато в чому винен і Покутній. Відсутня активність цих посадовців!

  • Поки в нашій країні посадовці будуть призначатися не за діловими та особистісними якостями та здатністю не тільки вирішувати проблеми, а і працювати на переспективу, а за партійною та клановою приналежністю – толку не буде. В розвинених країнах партії змінюють одна одну про владі, а посадовці як працювали, так і працюють, бо там цінять професіоналів. Але і відповідальність посадовця перед громадою висока.

  • Говоріть тільки за себе, а не за всіх. З новою системою виборів склад депутатського корпусу теж досить цікавий.

 5. Вы такие все тупые. Я в шоке.

  За наш с вами счёт одни человек-редиска пиарится а вы ему потокаете.
  Ничиму жизнь не учит.

 6. А хто тут писав про те, що будуть автобуси? Га? Хіба люди не казали, що в нас не районний очільний, а просто штатна одиниця? Хто там захищав діючого голову, кричав, що люди дурні і все буде добре? Люди кажуть правду – усюду злидні, а влада тільки про свої місця думає. Куди їм до наших дітей та шкіл! Ганьба тим “розумникам”!

 7. У цій доволі простій ситуації буде шкода не Покутнього чи Крупського, а Капітонова, який опинився посеред молота та наковальні…
  Як людина розумна та небайдужа до дітей та Країни, він розуміє, що школи закривати не треба, але тиск від “керманичей” району не може витримати.
  У новому світі бачу Пологівський Опозиційний блок ( НЕ ПЛУТАЙТЕ З РЕГІАНАЛАМИ), коли політична складова у минулому, а Наше Місто на ПЕРШОМУ місці !

  • Ви що думаєте, якщо “шапки поміняли”, то і сутність зміниться? Не будьте наївні, у них головна мета – влада.

 8. Добрый день! Уважаемая газета обращаемся к Вам с просьбой разьяснить ситуацию по отоплению в садике “Веночек” дети мерзнут, заведующая хамит, но ситуацию нам не обьясняет. Требуем привлечь её к ответственности, себе она камином топит.

 9. Да, с заведующей в детском садике Веночек – печалька! Она вообще не может с людми общаться, сплошное хамство. А сейчас еще и началось ……… прием на работу только ее знакомых. Дети не успевают привыкать к воспитателям. Приходишь забирать ребенка, а воспитатель уже другой.

 10. Судячи з усього, шановний(а) “…”, корона на голові у Вас, якщо дозволяєте собі писати такі безсоромні коментарі!

 11. Смотрите глубже, ЛЮДИ. Кому выгодно раскачивать ситуацию в нашем районе? Думаете местным? Нет. Эти люди находятся в тени и они не в Украине. Надеюсь, вам не надо рассказывать где?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут