Борги із зарплатні посадовцям області будуть погашені з обласного бюджету

0
6

Депутати Запорізької обласної ради підтримали питання про внесення змін та доповнень до обласної Програми підвищення якості та ефективності виконання представницьких та управлінських функцій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на території Запорізької області на 2012-2016 роки.

foto

Проте цьому передувало активне обговорення та суперечки.

Як доповіла заступник голови – керівник апарату ОДА Зінаїда Бойко, правовою базою діяльності місцевих адміністрацій є Закон України «Про місцеві державні адміністрації», який визначає, що «державні адміністрації виконують повноваження державної влади та делеговані функції відповідних рад через створені управління, відділи та інші структурні підрозділи». У державному бюджеті на 2016 рік Запорізькій облдержадміністрації затверджені видатки на заробітну плату збільшені на 16% проти 2015 року, але вони забезпечують лише 47% від мінімальної потреби. Затверджені асигнування на зарплату становлять 2,1 мільйона гривень у місяць, у той час, коли потреба у фактичних видатках лише за обов’язковими виплатами складає близько 6 мільйонів гривень на місяць. Така диспропорція триває з травня поточного року і призвела до щомісячного нарощування кредиторської заборгованості по зарплаті. Недоплата за 5 місяців цього року склала 18 мільйонів 126,5 тисячі гривень.

Частиною другою статті 85 Бюджетного кодексу України дозволяється планувати та здійснювати видатки, не віднесені до місцевих бюджетів цим Кодексом, а також здійснювати впродовж бюджетного періоду видатки на функціонування бюджетних установ одночасно з різних бюджетів у випадку, коли такі видатки здійснюються за рішенням відповідної місцевої ради за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету за умови відсутності заборгованості такого бюджету за захищеними статтями видатків протягом року на будь-яку дату. Враховуючи це, Запорізька облдержадміністрація звернулася до обласної ради з проханням виділити кошти на покриття заборгованості в сумі 18 мільйонів 126,5 тисячі гривень, – наголосила заступник голови – керівник апарату ОДА Зінаїда Бойко.

Для інформації посадовець повідомила, що такі програми вже діють у Дніпровській, Львівській та Житомирській областях.

Також Зінаїда Бойко підкреслила, що 3.10.2016 на сайті Верховної Ради України було зареєстровано проект Закону №5217 “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, згідно з яким органам виконавчої влади Запорізької області додатково виділяється на виплату заробітної плати 43,3 мільйона гривень. Відповідно до діючого розподілу основної суми доля обласної ланки складає 26,8%. Проте, навіть якщо цю пропорцію буде збережено, то суми, виділеної на обласні підрозділи, вистачить лише на обов’язкові виплати в жовтні-грудні. А заборгованість перед працівниками за травень-вересень покрито не буде.

До депутатів облради також звернувся голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

–  Я помітив, як на сьогоднішньому засіданні сесії зрежисовано взаємодію між депутатами та певними фракціями. Проте, незважаючи на політичні баталії, потрібно не забувати про людей, доля яких залежить від ваших сьогоднішніх рішень. І вони не працюватимуть безкоштовно, адже мають годувати дітей та сплачувати рахунки за комунальні послуги. Ті, від кого залежить робота органів влади всієї області, сьогодні мають отримувати хоча б мінімальну зарплатню. Вважаю, таким самим шляхом мають піти і всі районні адміністрації, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Управління у справах преси та інформації

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут