Вчора “Пологівські вісті” провели еко-квест на Бублику – “Пологи вмиваються” (Фоторепортаж)

0
52

Молодіжний еко-квест «Місто вмивається» у рамках соціальної кампанії «Пологи чепуряться»

У суботу, 24 вересня, в зоні відпочинку «Бублик» працівники редакції газети «Пологівські вісті» разом з однодумцями зібралися для того, щоб провести цікавий екологічний захід та власним прикладом показати, як потрібно дбати про чистоту довкілля. Відкрив його ведучий заходу Олександр Заворочай, який передав слово редактору газети  «Пологівські вісті» І.С.Лісовій. «Ми вдячні усім, хто відгукнувся на нашу пропозицію взяти участь у соціальній еко-кампанії «Пологи чепуряться» і прийшов сюди, – звернулася до присутніх Ірина Сергіївна. – Наша газета  переходить від звичайної журналістики до соціально активної. Що це значить? Ми вирішили: досить писати про те, як треба поводитись, а як не можна. Моралізувати ми всі добре вміємо, чи не так? А чи здатні  взяти ініціативу в свої руки і щось змінити на краще? Схоже, настав час для активних соціальних дій. Якщо ми самі не наведемо лад у своєму місті, на вулиці, у дворі, то хто це зробить за нас?

Саме такі думки надихнули нашу журналістку і рекламного менеджера Оксану Бойкову взяти участь у конкурсі на здобуття еко-гранту для нашого міста. Багато було зроблено й пройдено для реалізації цього задуму, але в неї все вийшло. Грант від польського фонду  «Пологівські вісті» отримали. Кампанія проводиться в рамках проекту «Схід та Захід разом – підвищення спроможності українських місцевих видань» Фонду «Освіта для демократії» та МО «Нова генерація».  Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

До оголошеної кампанії і окремих акцій активно долучилися всі журналісти і члени колективу «Пологівських вістей», а також школярі міських шкіл. А сьогодні тут ми реалізуємо ще одну з частин великої соціальної кампанії «Пологи чепуряться» – еко-квест «Місто вмивається».

«Ми запросили вас сюди не просто для прибирання сміття, це не звичайна толока. Після проходження завдань еко-квесту і учасники, і вболівальники, безперечно, зроблять для себе висновки, як треба ставитися до рідної природи, адже вона потребує нашого захисту. Як її рятувати, не тільки розповімо, а й покажемо, навчимо не робити лихого нашій еко-системі», – сказала ініціатор заходу Оксана Бойкова.

Варто відзначити, що в зоні відпочинку у призначений час зібралося до сотні осіб. Були тут і представники влади, зокрема, міський голова Ю.А.Коноваленко та його підлеглі, заступник голови РДА І.Г.Півень, працівники ЗАТ «Гірничодорбувна кампанія «Мінерал» на чолі з генеральним директором В.В. Тимошенком, учні шкіл та вчителі, звичайні пологівці. Учасниками різних конкурсів зголосилися стати 8 школярів, які після жеребкування розділилися на дві команди – «Їжаки» та «Зайці».

Команди отримали маршрутні листи, де були вказані станції еко-квесту, на які їм потрібно прибути і виконати певні завдання на швидкість. Яка команда швидше впорається, та отримає еко-смайлик. У кого збереться більше смайликів, той переміг.

Тож учасникам змагань на перших еко-станціях довелося розгадувати кросворд,  по черзі стрибати через скакалку і на кожному оберті називають рослину,  розгадувати ребуси. На еко-станції під назвою «Натисни на сміття» учасники змагань охоче давили пластикові пляшки та вкидали їх до сміттєвого пакета своєї команди, демонструючи тим самим, що вживані пластикові пляшки – це сміття і їх не можна використовувати вдруге.

На наступних еко-станціях вгадували назви квіток, дерев, кущів, диких і домашніх тварин, комах, птахів. Потім малювали пейзажі. Після цього конкурсу всі присутні діти мали змогу намалювати власну картину природи та розмістити її на «сушці».

Цікавою була й еко-станція «Вікторина».Із задоволенням учасники виконували поставлене перед ними завдання на еко-станції під назвою «Сміття збираємо – конячку шукаємо».  Для проведення цього конкурсу конячок із глини власноруч зліпила  Тетяна Володимирівна Тоцька.

От і закінчились змагання, час рахувати смайлики. У «Їжаків» їх зібралося  6, а  у «Зайців» лише на один менше. Тож переможці отримали в нагороду великий торт, а команда, що зайняла почесне друге місце – тістечка.

«Для нас учасники обох команд  – переможці, а відтепер ще й наші помічники, адже у своїх школах ви також проведете подібні майстер-класи з малюнками і натиснете на сміття. Це невелике домашнє завдання, яке зможете виконати з друзями. Від вас чекаємо фотозвіту, який обов’язково розмістимо на нашому сайті», – сказала наостанок Ірина Лісова.

Під час заходу усі бажаючі мали змогу сфотографуватися у фотозоні (фото розміщені на сайті газети). Професійні фотознімки зробив фотограф Євген Черкун. Усі маленькі художники, які малювали майбутнє «Бублика», отримали  солодкі подарунки та необхідне для малювання.

А потім почалося велике прибирання. Того дня було зібрано  більше   20 мішків сміття, гілки дерев, тож трактором вивезли повен причіп непотребу лише з одного куточка зони відпочинку. Хлопці зі спортивного клубу «Pride» пофарбували місток через річку. Фарбу та кісточки надала директор ТОВ «Нью Левел» Ірина Вікторівна Приходько.

Після прибирання всі мали змогу підкріпитися бутербродами та отримати пляшку водички. Дещо втомлені, але задоволені результатам своєї праці, повертались учасники заходу додому. Підтримайте й ви це корисне починання. А для цього потрібно зовсім небагато – не смітити там, де чисто, і позбирати сміття там, де ще не прибрано.

 

Фото Євгена Черкуна.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут