Пологівський краєзнавчий музей приймав гостей з області (+ФОТОРЕПОРТАЖ)

0
48

IMG_6794

У четвер, 22 вересня, перед початком обласного огляду художньої самодіяльності у гості до районного краєзнавчого музею завітала в.о. директора комунальної установи “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради, голова комісії Оксана Миколаївна Герман та завідувач відділом інформаційно-аналітичної роботи, народної творчості та аматорського мистецтва КУ “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради, секретар комісії Олена Володимирівна Драган і  провідний методист з національно-культурних товариств КУ “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради Райлян Олена Борисівна, щоб ознайомитися з об’єктами нематеріальної культурної спадщини нашого краю. Ще на зустріч завітали заступник голови райдержадміністрації А.О.Клименко, заступник міського голови С.А.Колісник та приватний підприємець, майстер народного  мистецтва, засновник та керівник художньо-керамічної майстерні «Доброї глини» В.М.Нагурний.

Віршованими рядками про славний Пологівський край привітала гостей М.В.Діденко, начальник відділу культури та туризму Пологівської РДА.

Добрим словом та щирою посмішкою в.о. директора Пологівського районного краєзнавчого музею І.П.Садова запросила гостей до виставкової зали, де були представлені роботи народних умільців. Про різні техніки, тематики та орнаменти пологівських умільців розповіла гостям старший науковий співробітник Пологівського краєзнавчого музею Ірина Кособок.

Господарі докладно розповіли гостям про сім’ю Віктора та Лариси Нагурних. Про їхній творчий шлях, справу всього життя згадала в.о. директора районного організаційно-методичного центру С.П.Колісник. Світлана Петрівна зазначила, що зараз ведеться підготовча робота, щоб «Пологівську  кераміку», зокрема Технологію  виготовлення  ужиткового керамічного  посуду  з формами  та декором  національного  спрямування,  будемо ініціювати  вносити до реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини  району, а згодом і області, України було внесено до реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини Запорізької області, а згодом і України, згідно  з Конвенцією ЮНЕСКО. Віктор Нагурний дав згоду на те, щоб технологія виготовлення ужиткового керамічного посуду, який започатковано та впроваджено в художньо-керамічній майстерні «Добра глина», стала першим таким елементом. Наприкінці зустрічі А.О.Клименко вручив Віктору Нагурному сертифікат учасника обласного огляду художньої самодіяльності та майстрів народного мистецтва.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут