У Пологи має надійти вакцина проти сказу

0
20

0Наприкінці липня в Україну надійшло більше 90 тисяч доз вакцини проти сказу. Препарати розподілять по всіх регіонах країни. Вакцина має дійти і до районів. Повідомляється, що закупив її фонд ООН ЮНІСЕФ за кошти з державного бюджету. Кілька попередніх років вакцину проти сказу не закуповували, її в Україні не було.

– Не було її і в нас, – розповів «Пологівським вістям» головний лікар центральної районної лікарні Роман Кравченко. – За рік, в середньому, до лікарів звертається близько 150-170 пологівців зі скаргами на укуси тварин. На щастя, у Пологівському районі за останні кілька десятиліть не було жодного підтвердженого випадку зараження людини сказом. З метою профілактики сказу укушеним або травмованим тваринами особам застосовували Імуноглобулін, закуплений за рахунок районної програми. Коли надійде антирабічна вакцина в Пологи, поки що на 100% невідомо, сподіваємося, це станеться найближчим часом.

Лікар-епідеміолог Пологівської ЦРЛ Тетяна Одинець нагадує, зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок потрапляння її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування відбувається здебільшого від диких тварин (вовки, лисиці – 41%) чи домашніх (коти – 22%, собаки – 15%), а також сільськогосподарських тварин (20%). Найчастіше люди заражаються сказом при порушенні норм поведінки з тваринами. Щоб не заразитися, необхідно утримуватись від контактів з дикими та безпритульними тваринами, виконувати правила утримання домашніх улюбленців. Якщо є підозра, що домашня тварина захворіла на сказ, ні в якому разі не треба її самостійно лікувати, через контакт з хворим «другом» можна легко заразитися смертельним вірусом!

Хоч підтверджених випадків захворювання людей на сказ у нашому районі не було, все ж, лікарі радять бути обережними, особливо, враховуючи епізоотичну ситуацію зі сказу. В цілому по Україні вона погіршилася.

Наталія Осипенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут