Центр допомоги учасникам АТО: земельне питання вирішується

0
34

У п’ятницю, 5 серпня, в Пологівській райдержадміністрації відбулося чергове засідання Центру допомоги учасникам АТО, у якому, окрім спеціалістів соціальних служб та закладів, взяв участь і начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко. Учасники засідання обговорили діяльність центру, нагальні потреби демобілізованих учасників АТО та військову службу за контрактом.

IMG_7803

Заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень та координатор районного Центру допомоги учасникам АТО Ангеліна Устименко зазначили, що у Пологівському районі робота з демобілізованими бійцями ведеться активно.

Олександр Зубченко повідомив, що в області має відкритися спеціалізований реабілітаційний центр для учасників АТО. В області нараховується близько 7500 учасників АТО, тому, враховуючи їхні потреби, й буде працювати цей центр. До нього зможуть звертатися атошники з усіх районів області.

Під час засідання представили нового керівника громадської організації «Ветерани АТО Пологівщини» – Олега Вороніна. До цього керівником був Валерій Орловський. Він підписав контракт зі Збройними силами України і тепер знову перебуває в зоні бойових дій. Заступником керівника громадської організації обрали Андрія Семененка.

Олег Воронін звернувся до гостя з області з проханням посприяти в організації спеціального навчання для психологів, які працюють з учасниками АТО. Кваліфікована психологічна допомога бійцям, які повертаються додому із зони АТО, та їхнім родинам вкрай необхідна. Олег Васильович зазначив, що громадська організація залюбки співпрацюватиме з психологами-волонтерами, якби тільки вони були.

Позитивною новиною стало те, що одне з найболючіших питань – земельне – поступово вирішується. Пологівські атошники з початку року отримали 120 дозволів на розроблення проектів землеустрою. Пішли назустріч керівники агрофірм, зокрема, Віктор Бандуров та Лідія Романцова, і надали земельні ділянки для учасників бойових дій: ТОВ «АГРО КОМ 1990» – 63 особам, ТОВ «Романцови і Ко» – 9. Крім того, Віктор Бандуров виплатив атошникам наперед кошти за паї, щоб вони могли оформити всю необхідну документацію. «Це гарний приклад для наслідування», – зауважив Олександр Зубченко.

Заступник начальника управління соціального захисту населення Людмила Дорофеєва зазначила, що до виплати компенсації витрат, пов’язаних з оформленням земельних документів, управління соцзахисту готове. Ті, хто отримає на руки весь пакет документів, може звертатися за компенсацією.

Також обговорили й інші питання щодо соціального захисту учасників АТО, надання їм медичної допомоги, працевлаштування, професійного навчання і т.д.

Олександр Зубченко відзначив, що в Пологівському районі робота Центру допомоги учасникам АТО, дійсно, на високому рівні.

Того ж дня гість із Запоріжжя відвідав місце розташування морських піхотинців у Пологівському районі, вручив їм гостинці. Також побував у військкоматі, де з військовослужбовцями обговорив хід залучення чоловіків до контрактної служби.

Наталія Осипенко.

Фото автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут