Школа біля хати, або якісна освіта?

9
46

Шановний Вячеславе Ігоровичу! Прочитавши ваше обурення щодо закриття Балочкинської школи депутатами районної ради, не можу не відповісти.

IMG_0701

Я, як депутат від Радикальної партії Олега Ляшка, до останнього відстоювала, щоб школа у Балочках працювала, депутати від Опозиційного блоку теж були проти закриття цієї школи. Але все ж таки на останній сесії з 23 присутніх депутатів за закриття Балочкинської школи проголосували більшість – вісімнадцять. Депутати, які кілька місяців поспіль відстоювали цю школу, все ж таки прислухалися до батьків, які неодноразово приходили на засідання сесій та прохали закрити Балочкинську школу і дати можливість їхнім дітям навчатися в нормальній школі, де в класі не один учень, а кілька. Діти цієї школи позбавляються якісної освіти, усіх переваг сучасної школи, розвитку в середовищі однолітків. Адже у Балочкинській школі відсутня повноцінна матеріально-технічна база, належна позакласна, спортивно-масова робота. У класах, де менше 5 учнів, проводиться індивідуальне навчання. Бо стаття 14 Закону про загальну середню освіту говорить: якщо в селищах, сільській місцевості у класі менше 5 чоловік, то діти навчаються індивідуально. І вчителі таких шкіл не доводять до батьків правду життя: що це означає для учня. Для прикладу, на математику в початковій ланці за програмою виділяється 4 години, себто 4 уроки, а за індивідуальною формою навчання – лише один урок на тиждень для однієї дитини. Та якщо на основні предмети дається хоча б одна година на тиждень, то на предмети для загального розвитку дитини: образотворче, музичне мистецтво, фізичну культуру всього 0,5 чи 0,25 години на тиждень, а це – один урок на місяць! Як стверджують батьки, балочківські діти йдуть до школи о 8 ранку, а повертаються додому вже о 10-ій. Про яку якість освіти може йти мова? Чи може випускник малокомплектної школи конкурувати з випускником звичайної загальноосвітньої з нормальною наповнюваністю класів? На жаль, ні. Батьки учнів Балочкинської школи наголошували, що вони обирають не школу біля дому, а якісну освіту для своїх дітей, нормальні умови для навчання – школу, в якій є теплий клас, нормальна їдальня, спортивна зала і головне – хороший рівень знань.

Із 22 учнів станом на 1 вересня до Балочкинської школи мали б прийти лише 11, батьки інших одинадцяти дітей кілька тижнів тому написали заяви на переведення своїх дітей до Чубарівської школи. У деяких класах мали б навчатися лише по одному учню, у деяких – учнів не було б взагалі, на одинадцять дітей було б 15 штатних працівників, з яких 11 – вчителі, 4 – технічні працівники. З 11 вчителів пообіцяли працевлаштувати шестеро, решта можуть скористатися правом виходу на пенсію за вислугою років.

Як запевнив начальник відділу освіти, молоді і спорту РДА П.В.Капітонов, у підвезенні учнів задіють два автобуси на території Чубарівської сільради, відстань в один бік 16 км. За безпечне підвезення учнів до Чубарівської школи відповідатиме спеціальна людина, яка супроводжуватиме дітей вранці та ввечері. Депутати розуміють, що підвезення учнів – це один із каменів спотикання, тому це питання буде на постійному контролі у народних обранців. Начальник відділу освіти звітуватиме, як дітей підвозять до школи в сусіднє село.

Вважаю, що депутати на цій сесії прийняли виважене й мудре рішення, бо діяли саме в інтересах дітей. Зважили всі «за» і «проти», дослухалися до прохань батьків, не ухиляючись від відповідальності та не займаючись популізмом, все ж вирішили школу закрити. До того ж, одним з аргументів була й катастрофічна нестача коштів у районному бюджеті, на Балочкинську школу мали б витратити 859 тисяч гривень на рік, а це 78 тисяч на дитину, при тому, що на міських дітей йде в середньому 11 тисяч на учня. Тому й проголосували, не “стыдливо пряча глаза”, як ви говорите, а дивлячись реальності у вічі. До речі, ви так завзято виступаєте, що депутати “Батьківщини” були проти закриття шкіл. З п’ятьох депутатів від “Батьківщини” на сесії були присутні лише троє, двоє з яких утрималися, серед яких, шановний Вячеславе Ігоровичу, були й ви, значить, думаю, ви теж вагалися у питанні щодо закриття Балочкинської школи.

Ірина Лісова, депутат від Радикальної партії Олега Ляшка.

9 КОМЕНТАРІ

  1. Шановні депутати! Думайте не про свої партійні дівіденти, а приймайте рішення , які будуть на користь дітям.

  2. Дозволю собі цитату з тексту статті- ” Адже у Балочкинській школі відсутня повноцінна матеріально-технічна база, належна позакласна, спортивно-масова робота.”
    Питання перше. Якщо у цій школі все так огано з матеріально-технічною базою, чому школу треба було закривати, замість того щоб цю базу покращити і відповідно налагодити работу у школі?
    Питання друге. Якщо у цій школі дійсно все так погано то що робили управління освіти, районі рада у тому числі авторка статті, а також інші відповідальні структури для виправлення ситуації у школі протягом останнього учбового року?

  3. Я завжди пишаюсь тими, хто піклується про людей. Ірина, як депутат завжди діє в інтересах громади!

  4. А за які гроші ваш Олег Ляшко літає на приватних літаках? Га? На гроші дітей!!! Влада тут знайшлась!!! Ви ті школи будували? Що ви зробили за життя? Дармоїди!!!

  5. Основна причина закриття чітко акцентована: якість освіти. Видимість, а не освіта. І жодного шансу на вступ до внз. Кому те не потрібно, хай за індивідуальним графіком якось там слабенько закінчить 9 класів – і баста. Але позбавляти усіх дітей шансу – несправедливо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут