Ірина Сергіївна ЛІСОВА

редактор газети "Пологівські вісті", член Національної спілки журналістів.
3 Серпня 2016 Район 911  9 

Школа біля хати, або якісна освіта?


Шановний Вячеславе Ігоровичу! Прочитавши ваше обурення щодо закриття Балочкинської школи депутатами районної ради, не можу не відповісти.

IMG_0701

Я, як депутат від Радикальної партії Олега Ляшка, до останнього відстоювала, щоб школа у Балочках працювала, депутати від Опозиційного блоку теж були проти закриття цієї школи. Але все ж таки на останній сесії з 23 присутніх депутатів за закриття Балочкинської школи проголосували більшість – вісімнадцять. Депутати, які кілька місяців поспіль відстоювали цю школу, все ж таки прислухалися до батьків, які неодноразово приходили на засідання сесій та прохали закрити Балочкинську школу і дати можливість їхнім дітям навчатися в нормальній школі, де в класі не один учень, а кілька. Діти цієї школи позбавляються якісної освіти, усіх переваг сучасної школи, розвитку в середовищі однолітків. Адже у Балочкинській школі відсутня повноцінна матеріально-технічна база, належна позакласна, спортивно-масова робота. У класах, де менше 5 учнів, проводиться індивідуальне навчання. Бо стаття 14 Закону про загальну середню освіту говорить: якщо в селищах, сільській місцевості у класі менше 5 чоловік, то діти навчаються індивідуально. І вчителі таких шкіл не доводять до батьків правду життя: що це означає для учня. Для прикладу, на математику в початковій ланці за програмою виділяється 4 години, себто 4 уроки, а за індивідуальною формою навчання – лише один урок на тиждень для однієї дитини. Та якщо на основні предмети дається хоча б одна година на тиждень, то на предмети для загального розвитку дитини: образотворче, музичне мистецтво, фізичну культуру всього 0,5 чи 0,25 години на тиждень, а це – один урок на місяць! Як стверджують батьки, балочківські діти йдуть до школи о 8 ранку, а повертаються додому вже о 10-ій. Про яку якість освіти може йти мова? Чи може випускник малокомплектної школи конкурувати з випускником звичайної загальноосвітньої з нормальною наповнюваністю класів? На жаль, ні. Батьки учнів Балочкинської школи наголошували, що вони обирають не школу біля дому, а якісну освіту для своїх дітей, нормальні умови для навчання – школу, в якій є теплий клас, нормальна їдальня, спортивна зала і головне – хороший рівень знань.

Із 22 учнів станом на 1 вересня до Балочкинської школи мали б прийти лише 11, батьки інших одинадцяти дітей кілька тижнів тому написали заяви на переведення своїх дітей до Чубарівської школи. У деяких класах мали б навчатися лише по одному учню, у деяких – учнів не було б взагалі, на одинадцять дітей було б 15 штатних працівників, з яких 11 – вчителі, 4 – технічні працівники. З 11 вчителів пообіцяли працевлаштувати шестеро, решта можуть скористатися правом виходу на пенсію за вислугою років.

Як запевнив начальник відділу освіти, молоді і спорту РДА П.В.Капітонов, у підвезенні учнів задіють два автобуси на території Чубарівської сільради, відстань в один бік 16 км. За безпечне підвезення учнів до Чубарівської школи відповідатиме спеціальна людина, яка супроводжуватиме дітей вранці та ввечері. Депутати розуміють, що підвезення учнів – це один із каменів спотикання, тому це питання буде на постійному контролі у народних обранців. Начальник відділу освіти звітуватиме, як дітей підвозять до школи в сусіднє село.

Вважаю, що депутати на цій сесії прийняли виважене й мудре рішення, бо діяли саме в інтересах дітей. Зважили всі «за» і «проти», дослухалися до прохань батьків, не ухиляючись від відповідальності та не займаючись популізмом, все ж вирішили школу закрити. До того ж, одним з аргументів була й катастрофічна нестача коштів у районному бюджеті, на Балочкинську школу мали б витратити 859 тисяч гривень на рік, а це 78 тисяч на дитину, при тому, що на міських дітей йде в середньому 11 тисяч на учня. Тому й проголосували, не “стыдливо пряча глаза”, як ви говорите, а дивлячись реальності у вічі. До речі, ви так завзято виступаєте, що депутати “Батьківщини” були проти закриття шкіл. З п’ятьох депутатів від “Батьківщини” на сесії були присутні лише троє, двоє з яких утрималися, серед яких, шановний Вячеславе Ігоровичу, були й ви, значить, думаю, ви теж вагалися у питанні щодо закриття Балочкинської школи.

Ірина Лісова, депутат від Радикальної партії Олега Ляшка.


 1. Ірина сказав:

  Дуже правильна відповідь! Підтримую!

 2. Корольов В.Л. сказав:

  Шановні депутати! Думайте не про свої партійні дівіденти, а приймайте рішення , які будуть на користь дітям.

 3. Гол. редактор сказав:

  Вікторе Леонідовичу, про це і йде мова!

 4. Володимир сказав:

  Дозволю собі цитату з тексту статті- ” Адже у Балочкинській школі відсутня повноцінна матеріально-технічна база, належна позакласна, спортивно-масова робота.”
  Питання перше. Якщо у цій школі все так огано з матеріально-технічною базою, чому школу треба було закривати, замість того щоб цю базу покращити і відповідно налагодити работу у школі?
  Питання друге. Якщо у цій школі дійсно все так погано то що робили управління освіти, районі рада у тому числі авторка статті, а також інші відповідальні структури для виправлення ситуації у школі протягом останнього учбового року?

 5. Анонім сказав:

  Приємно, що є депутати які піклуються про людей!

 6. Ірина сказав:

  Я завжди пишаюсь тими, хто піклується про людей. Ірина, як депутат завжди діє в інтересах громади!

 7. Читач сказав:

  А за які гроші ваш Олег Ляшко літає на приватних літаках? Га? На гроші дітей!!! Влада тут знайшлась!!! Ви ті школи будували? Що ви зробили за життя? Дармоїди!!!

 8. Оксана сказав:

  Вячеслав Ігорович, це хто? Для кого стаття?

 9. Анонім сказав:

  Основна причина закриття чітко акцентована: якість освіти. Видимість, а не освіта. І жодного шансу на вступ до внз. Кому те не потрібно, хай за індивідуальним графіком якось там слабенько закінчить 9 класів – і баста. Але позбавляти усіх дітей шансу – несправедливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.