Чергова перемога прокурора КУЦЕНКА «Запоріжцям повернуто близько 4000 гектарів сільськогосподарських земель вартістю більш ніж 26 млн. гривень»

8
3

Фото-Куценка-повер-(1)

З черговим успіхом та перемогою в суді можна привітати нашого земляка, прокурора Генеральної прокуратури України (заступника начальника департаменту ГПУ) Владислава Куценка та його колег із Прокуратури Запорізької області, зокрема Дениса Кермана.

Перемога більш ніж переконлива та важлива. Запоріжцям повернуто близько 4000  гектарів родючих сільськогосподарських земель вартістю більш ніж 26 млн. гривень та близько 240 гектарів водного фонду.

Про вказану подію ми дізнались з Єдиного реєстру судових рішень (доступ до якого в мережі Інтернет є вільним для кожної людини), переглядаючи рішення судів, які стосуються нашої області.

Справа у тому, що наприкінці 2013 року чиновники однієї із районних державних адміністрацій Запорізької області, порушуючи всі можливі норми закону підписали доволі абсурдне розпорядження, яким протиправно змінили цільове призначення тисяч гектарів родючих земель, перевівши їх до земель дивної категорії – «інше призначення», тобто фактично вивели їх із сільськогосподарського обігу. Те саме відбулося і з землями водного фонду.

Відразу після цього, зазначені землі почали відкрито дерибанити, роздаючи безоплатно у власність наближеним особам під дачне будівництво.

Зупинити цей нахабний «аукціон небаченої щедрості» вдалось лише за втручання правоохоронців. Прокуратура Запорізької області підготувала та направила до адміністративного суду позов про скасування відповідного протиправного розпорядження райдержадміністрації. Контроль за вказаною справою за дорученням Генерального прокурора України здійснював наш земляк Владислав Куценко, за коментарями до якого з цього приводу ми і звернулись.

«Наприкінці 2015 року ми виграли цю справу в Запорізькому окружному адміністративному суді. А навесні підтвердили свою перемогу в  апеляційному суді. Проти нас боролись адвокати та великі гроші. Але ми перемогли та вибороли для запоріжців ці землі», – зазначив прокурор Владислав Куценко.

Після перемоги в суді, прокуратурою відразу було пред’явлено ще 18 позовів про визнання незаконними  та  скасування   розпоряджень відповідної районної державної адміністрації, визнання права власності на земельні ділянки за державою.

«Більшість районів нашої області – сільськогосподарські. Кожний гектар сільськогосподарських угідь це важливий стратегічний ресурс, як для держави, так і для селян, які живуть з землі. Така земля повинна використовуватись за прямим призначенням – оброблятись для вирощування сільськогосподарських культур, а не дерибанитись під дачі та комерцію. Недарма у Земельному кодексі закріплено пріоритетність земель сільськогосподарського призначення, які повинні приносити державі врожай, зміцнюючи продовольчу безпеку, а простим людям приносити орендну плату. Я і надалі робитиму все для того, щоб виявляти та знищувати незаконні схеми із землею, та жорстко бити по руках спритних ділків», – резюмував Владислав Куценко.

Іван ЛЮДСЬКИХ.

 

8 КОМЕНТАРІ

  1. Ай маладец какой. Если земли перевели в другую категорию чтоб строить жилые дома, значит в этом была нужда. А потом будет рассказывать на выборах про вымирающие сёла.

    • Вы или добавляйте комментарии как есть или не добавляйте их отредактироваными. Он писался ради 2 его части.

    • Или зависть или ненависть! Безаргументированная критика. Человек реально работает и дает результаты, а Вы? …

  2. А вообще он молодец! В отличии от множества брехунов, которые прорвались в Киев на должности, он хоть что то делает полезное.

  3. Хорошо что у нас есть и Кривохатько и Куценко. Один депутат а второй прокурор. И хорошо получилось. Оба более менее что то делают. Ни то что Дука… Мне такой результат определенно нравиться.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут