Залиште монумент у спокої

15
42

IMG_9821

Під час повалення пам’ятників Леніну та іншим діячам радянського періоду чомусь оминули пам’ятник залізничникам, розташований по вулиці Єдності (М.Горького), неподалік райвійськкомату? Хіба закон про декомунізацію на нього не поширився, що його не демонтували?

Це питання порушили у соціальних мережах пологівці.

Від редакції. Уявіть собі, що не поширюється. Провідний методист районного організаційно-методичного центру Т.С.Костинська, до якої звернулись за роз’ясненням, повідомила, що згідно з Реєстром пам’яток історії місцевого значення в Пологівському районі цей монумент вважається братською могилою (охоронний № 949), в якій покояться шість активістів-залізничників. А стаття 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини» знесення братських поховань не передбачає.

Заодно тим, хто не знає, коротенько розповімо про історію виникнення могили, яка комусь мозолить очі. Покояться в ній наші земляки, активісти-залізничники В.В.Тоцький, Д.Кравченко, І.Крайній, І.Асєєв, Євсманський та Сєдов, котрі загинули від рук денікінців в роки громадянської війни. Поховали їх на території нинішнього парку залізничників, звели дерев’яний обеліск. А в 1923 році, щоб увічнити пам’ять про загиблих товаришів, залізничники зібрали кошти, які дозволили спорудити гранітний постамент в такому вигляді, в якому він зберігся до наших днів. Відкриття відбулося влітку 1924 року. Заодно й саму могилу перенесли ближче до райцентру, зараз вона міститься по центральній вулиці міста, вулиці Єдності, між будинками № 3 та №5. З роками на обеліску потьмянів граніт, потріскався фундамент, на сходах обсипалася штукатурка. У лютому 2007 року за ініціативи залізничників, зокрема ради ветеранів, адміністрації та профкому локомотивного депо, пам’ятку та прилеглу до неї територію впорядкували, привели в належний вигляд.

Так що поховання земляків, загиблих у роки громадянської війни, належить до таких же святих місць як і меморіал біля районного Будинку культури, де покояться загиблі у роки Великої Вітчизняної війни. І такі місця треба не нищити і демонтувати, а оберігати, бо це наша з вами історія, історія країни, краю, якою поганою чи хорошою вона не була.

15 КОМЕНТАРІ

 1. Тоді це дійсно пам’ятник найманцям “красноармєйцам”, які вбивали українську державність в часи проголошення Української народної республіки. І це не наша з вами історія – це історія комуністичної окупації нашої землі. До речі – це вже третій варіант історії появи цього “пам’ятнику”. От цікаво, щоб кореспонденти газети провели дослідження архівних(!!!!) документів та оприлюднили істинні дані, а не те що десятиліттями переписувалось з комуняцьких “істарічєскіх істочнікав”.

  • Что за бред я слышу. Наши земляки которые погибли от белых (я так понимаю сражаясь с ними) есть врагами современной Украине или чем-то помешали УНР, которая в наших краях существовала больше виртуально? Деникин был врагом не только красным, а и черным и УНР тоже

 2. У 1964-65р я ходила у 4 клас,наш класний кирівник, Шило Марія Порфирівна, кожного місяця,навіть на літні канікули,приводила до обеліску, щоб прибрати траву, полити квіти,яких там було немало,і це було добровільно без строгача,а в зимку навіть сніг змітали з підніжжя.Теперішня дітвора – рідко яка на це погодиться.І,мені здається,пора привести в божеский вид не тільки перед бутіками, а і перед такими святими місцями.

  • Святість таких місць вам дійсно лише здається !
   І не торкайтеся сучасних дітей, не розповсюджуйте свою рабську та совковську сутність.

   • Мы сейчас пользуемся всем тем что сделано и построено при рабском совке. А чтобы ничего не напоминало про те времена, надо было бы в законе про декомунизацию указать чтобы разрушили всё что было тогда построено, дома, фабрики, заводы и т.д. При “незалежной” Украине ничего не построено, только разрушается и выручается экономика Китая. А насчёт рабской сутности, так это сейчас мы рабы бесправные, попробуй не согласись с начальником.

    • А хто ж вас зробив рабами? Чому такі покірні? Кожного начальника-невігласа боїтесь. А хіба раніше не боялися?

    • Зараз ви нічим не користуєтеся з того, що було вироблене совком!

     Будинки йдуть в порівняння з мазанками дореволюційними, а квартири – як не бараки, то “хрущовкі” ! ВСІ квартири перебудовують, бо жити в них могли лише совєтікуми, не дуже сапієнси!

     Фабрики радянського часу закриті, бо виробляли “лайно-продукцію” яка не йде ні в яке порівняння з імпортом, ні ТОДі, ні ЗАРАЗ !

     Заводи виготовляють лише первинну продукцію і існують лише за рахунок офшорів, які не закривають за видимих причин.

     Так що як висновок, для вас, для рабсько-совковсього мінталітета — нічого ви не виробили, а зараз скиглите, заважаючи рухатися уперед !

     • так рухайтесь,шановний(шановна)!!рухайтесь….25 років уже знаходимось у цьому русі-а віз і понині там…і не треба ні на “совок” звертати,ні на що інше. доречі,на рахунок вітчизняних товарів,-ви не праві.наші меблі нічим не гірші за польські,а у порівнянні з турецьким і китайським ширпотребом український трикотаж набагато вищої якості.і таких прикладів багато.так може,справа не в людях,які ,,скиглять по совку і заважають вам рухатись”???зараз багато пишуть ,як їм погано жилось при союзі-а я не пам”ятаю ,щоб 30-40 років назад хтось був невдоволенй тарифами чи цінами,чи ще чимось…де ж ви були,шановні??????

    • Цікаво, що в інших країнах, де не було Радянської влади, теж набудовано всього чимало, часом і більше. Будували люди, а не ідеологія. Мені особисто цей пам’ятник не заважає, але якщо це дійсно могила, то варто було б перенести прах померлих на кладовище, а разом з ним і обеліск. Тільки за чий кошт?

 3. Справа в тому, що у нас поки що так би мовити демократична держава. Стаття 35. Конституції України гарантує кожному громадянину свободу сумління та світогляду, а також можливість будь-якими шляхами розповсюджувати інформацію про свої вподобання. Тобто – ми маємо об*єктивний факт того, що під пам*ятником поховані люди. У нас є поховання сучасних військових, які загинули в АТО. Що ж тоді виходить? Поховання, а над ним також… пам*ятник. До того ж закон ніхто не відміняв. В країні та в самих Пологах є проблеми важливіші – дороги, інфраструктура, в кінці кінців – де той обіцяний туалет??? І чому дитячі майданчики з*являються не для дітей, а для наживи (батути, сємки, морозиво, напої втридорога)? Чому ніхто з піною біля роту на захищає інтереси Пологівців? Чому всі борються за електорат тільки тоді, коли настають вибори? Чому всі допомагають тільки прилюдно, фотографуючись при цьому з метою реклами? Чому влада нищить свій народ? Чого в місті такий високий рівень безробіття та криміногенної обстановки? Чому всі наживаються на дітях та літніх людях? ЧОМУ ЗНИЩУЄТЬСЯ ГЕНОФОНД НАЦІЇ? Ось такі питання потрібно вирішувати, панове.

 4. Гость коментує:
  21.07.2016 о 14:29

  Ви совок.
  Більше мені нема що вам сказати, живіть минулим, але не заважайте жити молоді, яка не хоче вас не лише слухати, а ще й бачити.

  • нехай буде і совок.вам полегшало??але ,здається,від імені молоді пише не така вже й молода людина,яка тоді,при совєтах,і в галстуці червоному ходила,і в комсомолі побувала,і всим була задоволена.а тепер ви,а не совки(бо совки їшачили тоді,і їшачать зараз)тільки репетуєте .

   • Дійсно, і в червоному галстуці ходили, і в комсомолі довелося побувати, і на всілякі партійні збори прмусово заганяли… Тільки зважте на те, що тоді в нас не було іншого вибору. Бо всіх мали “чистити під Леніна”. Слава Богу, що та епоха канула в Лету.

    • право выбора у человека есть всегда.и Вы хотите сказать,что если тогда вас насильно гоняли по всем сборам и Вы покорно,как овцы ,молчали-то сейчас у Вас появилось право выбора и голоса??с чего вдруг? те ,кто приспосабливались тогда-делают это и сейчас.

     • Ті хто при сокі був при владі, ті і тепер. Хамелеони завжди пристововуються під будь-яку владу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут