Як захиститися від захисників?

7
10

01Нещодавно у Пологах стався неприємний інцидент за участю військових. Можливо, й не виносили б цю тему на сторінки газети, але, на жаль, такі ситуації час від часу мають місце. Тому про це варто сказати.

Ввечері в одному з магазинів у центрі міста скуплялися молоді хлопець і дівчина. Їм не більше 20 років. Купували морозиво, видно, вийшли на прогулянку. В цей час до магазину зайшли кілька чоловіків і хлопців військових. Від них відчувався запах алкоголю. Військові, скоріш за все, були проїздом. Вони стали чіплятися спочатку до хлопця, говорячи йому, що його місце в зоні АТО. Потім грубо ображали його дівчину, а згодом й продавчинь магазину. Усі не на жарт перелякалися, дівчата розплакалися і не знали, як діяти далі, щоб конфлікт владнати. І військових ображати їм не хотілося, бо добре розуміють, що ця агресивна поведінка в них через емоційне навантаження, через те, що їм довелося пережити. Але і захисники, м’яко кажучи, поводили себе не по-чоловічому.

Як захистися від захисників? Кому дзвонити у таких випадках? Про це вони запитали у журналістів, а ми, в свою чергу, звернулися з цими питаннями до координатора Центру допомоги учасникам АТО Ангеліни Устименко.

– Звичайно, у таких випадках краще не допускати конфлікту і переводити розмову у мирне русло. Наші захисники, як ніхто, потребують підтримки, в тому числі й психологічної. Випадків, коли військові зустрічаються напідпитку, значно поменшало. За дисципліною військові стежать дуже ретельно, але, на жаль, зрідка трапляються прикрі випадки.

Якщо виникають подібні ситуації, можна телефонувати до Центру допомоги учасникам АТО за тел. 066-349-24-85. Ми разом з демобілізованими військовими допоможемо уладнати конфлікт. Вони повинні побачити, що їх підтримують, розуміють, тоді й агресія мине. Звичайно, у таких випадках можна викликати й поліцейських за номером 102. Але все ж варто з розумінням поставитися і до ситуації, і до військових. Переконана, все можна вирішити мирно, – відповіла Ангеліна Олександрівна.

Наталія Осипенко.

7 КОМЕНТАРІ

  1. Дурниці! Яка психологічна травма?… Військовослужбовець повинен бути зразковим показником, а не ходити у формі та пиячити та говорити, цщо ми захисники України! Необхідно щось з цим робити!

  2. Телефонуйте копам, а такі поради ні до чого. Раніше, у козацьку добу та добу визвольних змагань призначалася смертна кара за пиятику у поході.

  3. После великой отечественно войны, четырех лет нечеловеческих испытаний и куда больших психологических травм, воины приходили и включались в мирную жизнь как образец мужества и отваги. Показывая во всем пример, НА КОТОРЫХ РОВНЯЛИСЬ ВСЕ ОТ МАЛА ДО ВЕЛИКА. А к таким нужно относится с пониманием? Я не думаю !

    • После любой из войн был гигантский скачок бандетизма. Просто в СССР не панькались, а растреливали или по лагерям всю жизнь катали.

  4. Неодноразово була свідком таких подій. Вважаю, що військовослужбовці дійсно мають бути прикладом мужності, а не алкоголізму.
    Щодо їхньої агресії – це не психологічна травма, а приклад безкарності і вседозволеності. З цим дійсно необхідно щось робити. І ніякий Центр допомоги тут точно не допоможе. На жаль.

  5. Поведінку даних вояків в ніякому разі не виправдовую, але проявом постравматичних стресових розладів може бути і агресія. Військові в зоні АТО знаходяться в надлюдських умовах, а всього за сотню кілометрів проходить мирне життя, до якого їм важко адаптуватися і зрозуміти, чому вони там кожен день ризикують життям, а хтось живе звичним життям. Нажаль, більшість стрес вміють знімати тільки алкоголем. І чи тільки військові ведуть себе агресивно в стані алкогольного спяніння, а прискіплива увага тільки до них.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут