Як пологівці День родини відзначали (+ФОТОРЕПОРТАЖ)

1
22

У п’ятницю пологівцям ще раз нагадали, що родина в житті кожної людини — найголовніше. Саме 8 липня, у День сім’ї, працівники та волонтери Пологівського РЦСССДМ провели цікаву акцію: запитували у перехожих, що в їхньому розумінні означає «родина». Кожен міг написати кілька слів, які характеризують ідеальну сім’ю, та наклеїти на своєрідне родинне дерево. Після цього дівчата-волонтери дарували всім власноруч виготовлені квіточки з кольорового паперу.

Перехожі отримали море позитиву від щирого людського спілкування.

Довідка від “Пологівських вістей”: святкування Дня сім’ї припадає на 8 липня – день Петра і Февронії, покровителів сім’ї та шлюбу. Їхній  шлюб є зразком християнського шлюбу.

Благовірний князь Петро був другим сином муромського князя Юрія Володимировича. Він вступив на муромський престол у 1203 році. За кілька років до цього князь Петро захворів проказою, від якої ніхто не міг його вилікувати. У видінні під час сну князеві було відкрито, що його може зцілити дочка «древолазця» бортника, що добував дикий мед, Февронія, селянка села Ласкавого в Рязанській землі.

Діва Февронія була мудрою, її слухалися дикі тварини, вона знала властивості трав і уміла лікувати недуги, була красивою, благочестивою і доброю дівчиною. Князь пообіцяв одружитися на ній після зцілення. Февронія зцілила його, проте він не дотримав свого слова. Хвороба поновилася, а Февронія знову вилікувала князя і таки вийшла за нього заміж.

Коли Петро успадкував престол  після князювання брата, бояри не захотіли мати княгиню простого звання, заявивши йому: «Або відпусти дружину, яка своїм походженням ображає знатних баринь, або залиш Муром». Князь узяв Февронію, сів з нею в човен і відплив по Оці. Вони стали жити, як  прості люди, радіючи з того, що разом, і Бог допомагав їм.

У Муромі почалася смута, багато хто став домагатися вільного престолу, почалися вбивства. Тоді схаменулися бояри, зібрали раду і вирішили кликати князя Петра. Князь і княгиня повернулися. Февронія ж зуміла заслужити любов городян.

У похилих літах, прийнявши чернечий постриг у різних монастирях, з іменами Давид і Єфросинія, подружжя благало Бога, щоб їм померти в один день, і заповіли покласти їхні тіла у одній домовині, заздалегідь приготувавши гробницю з одного каменя, з тонкою перегородкою. Померли вони в один день і одну й ту ж годину – 25 червня (за новим стилем – 8 липня) 1228 року.

1 коментар

  1. Дуже приємно і радісно, що ми на мить замислились над цим питанням і всі свої добрі і позитивні мрії про родину люди висловили на листочках “Дерева”, посиливши цим генетично закладений “КОД РОДИНИ”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут