Василь Тимошенко: «Мінерал» працює стабільно і чесно!» (Гість редакції)

0
58

Минулого тижня, саме напередодні Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості, гостем нашої редакції був генеральний директор ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» Василь Валерійович Тимошенко. Тож з перших вуст дізналися, як у цей непростий час працює одне з провідних підприємств Пологівщини, чим живуть його працівники тощо. Розмова вийшла змістовна, одночасно – і святкова, і не дуже.

IMG_9455 Тимошенко Вас. Влер.

Про роботу «Мінералу»

– Наше підприємство протягом останніх 10 років в зимовий час працювало за скороченим графіком. У нашій роботі все залежить від реалізації. Узимку знижуються обсяги відвантаження та реалізації сировини, тому підприємство змушене переходити на роботу в режимі неповного робочого часу. Минулого року вдалося уникнути цього періоду і не брати вимушений тайм-аут. Цього року «Мінерал» працював на неповну потужність лише на два місяці (січень і лютий). У першому півріччі 2016 року план з реалізації виконано не в повному обсязі. Через це ми були змушені скоротити інвестиційну програму, заплановану на нинішній рік. Але, незважаючи на це, все одно дбаємо про поступове оновлення техніки. Наше підприємство до кінця літа має отримати новий навантажувач. «Мінерал» продовжує працювати стабільно, – почав розповідати Василь Валерійович.

Про зарплати

– За всю історію існування наше підприємство переживало різні часи, були злети і падіння. Проте вдалося вивести його з кризи, а головне – зберегти кадри. Нині на «Мінералі» працюють більше 400 пологівців. Минулого року усім працівникам вдалося підвищити заробітну плату на 25%, а також розмір максимальної премії збільшити у 2 рази (з 20% до 40%). І зараз, незважаючи на економічний стан (хотілося б, щоб він був кращим), ми плануємо з 1 серпня підвищити на 10% заробітну плату усім працівникам. Крім того, розробляємо систему додаткового преміювання. Хочемо максимальний розмір премії збільшити ще на 33%. Але збираємося підійти до цього зважено, щоб нікого не образити. У кожному цеху різні умови праці. У кар’єрі досить складні умови праці: взимку – холодно, а влітку – спекотно. Так, наші крокуючі екскаватори облаштовані кондиціонерами, але на всій іншій техніці їх немає, вони там не передбачені виробниками. Ми добре розуміємо, в яких умовах доводиться працювати нашим гірникам, тому треба, щоб ті, у кого вони найважчі, отримували відповідну зарплату. Розуміємо, що саме гідна зарплата є стимулом сумлінної роботи, – розповів про плани генеральний директор підприємства.

Про податки

Також Василь Валерійович зазначив, що в минулому році «Мінерал» сплатив більше 25 мільйонів гривень податків, з них близько 8 мільйонів 800 тисяч гривень – до місцевого бюджету. З початку нинішнього року підприємство вже сплатило більше 15 мільйонів гривень податків, з яких більше 5 мільйонів – до місцевого бюджету. Військового збору з моменту його введення гірничодобувна компанія перерахувала 707 тисяч гривень. «Усі податки сплачуємо чесно, заробітну плату працівникам виплачуємо вчасно. Намагаємося не прострочити не те що день, а навіть годину виплати. Хочемо, щоб люди не втратили довіру, яку керівництво завойовувало роками. Крім того, ніколи не платили зарплати «в конвертах». Я наголошую на тому, що «Мінерал» завжди дотримувався принципів чесності», – запевнив генеральний директор.

Про турботу

– Звичайно, кадровий потенціал – це багатство нашого підприємства і запорука його стабільної роботи. Разом з головою профспілки Михайлом Івановичем Терешком намагаємося дбати про те, щоб наші працівники не тільки працювали, а й змістовно та цікаво відпочивали. Чого варті поїздки «мінералівців» до Умані, де вони насолодилися красою відомого на весь світ Софіївського парку, до Запоріжжя, де відвідали найцікавіші історичні місця острова Хортиця, а також музей ретротехніки «Фаетон» та помилувалися мальовничими краєвидами під час прогулянки на річковому трамвайчику по Дніпру.

Також дбаємо про те, щоб діти наших працівників відпочили й оздоровилися у літніх дитячих таборах на узбережжі Азовського моря. А напередодні самі працівники мали змогу відпочити на узбережжі – для поїздки підприємство виділило автобус.

Не обділяємо увагою й пенсіонерів підприємства, допомагаємо, коли звертаються з якимись проханнями. Минулого року влаштували для них турнір з риболовлі. Два дні на тиждень наші пенсіонери, любителі риболовлі, приходять на ставок, який розташований на території підприємства, щоб порибалити. Для цього років два тому ми закупили мальок і запустили у водойму. Крім того, традиційно запрошуємо пенсіонерів на усі свята, – розповів Василь Валерійович.

Про допомогу військовим і не тільки

– Коли у країні почалася, по суті, неоголошена війна, ні керівництво, ні працівники підприємства не залишилися осторонь. Це спільна біда усіх українців, і здолати, пережити її маємо разом. Тому «Мінерал» завжди відгукувався на заклики про допомогу від волонтерів, військових або керівництва району. Треба було облаштовувати блокпост у районі – «Мінерал» допомагав, потрібні дрова військовим – підприємство виділило транспорт, пальне, «мінералів ці» організувалися, напиляли дров і доставили їх, звернулися військові, які базуються у нашому районі, – і їм змогли допомогти, волонтери творчого батальйону Пологівщини попрохали транспорт для виїзду до атошників – будь ласка.

Наших працівників, які служать у зоні АТО, теж підтримуємо, як можемо. Купували бронежилети, каски, відвідували їх. Звісно, усі чекають повернення працівників «Мінералу» із зони АТО у рідний колектив.

А ще дбаємо про дозвілля пологівських дітлахів. До Дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості влаштували акцію-подарунок дітям міста: у всі пісочниці на дитячих майданчиках (їх по місту більше 50) абсолютно безкоштовно завезли пісок.

Звісно, допомагаємо талановитим дітям Пологівщини, до нас часто звертаються, щоб допомогли з транспортом для виїзду та участі у фестивалях різних рівнів, і ми ніколи не відмовляємо, адже знаємо, які зірки сцени зростають у Пологах, і пишаємося їхніми успіхами.

Підтримуємо і футбольну команду, яка носить назву «Мінерал» (тренер Віктор Кулініч), вболіваємо за неї. Також допомагає гірничодобувна компанія і школам, і дитячим садкам. Звичайно, ми не боги, абсолютно все вирішити не можемо, але тим, чим можемо, допомагаємо, – запевнив генеральний директор гірничодобувної компанії.

Про патріотизм, політику і податкові перевірки

Під час розмови з Василем Валерійовичем обговорили і ці питання, він відверто поділився своїми поглядами:

– Хочу, в першу чергу, акцентувати увагу на тому, що не треба змішувати роботу підприємства з політикою. Так вийшло, що, крім того, що я очолюю «Мінерал», так ще й районний осередок Опозиційного блоку. Але ототожнювати компанію і політсилу ні в якому разі не можна. На «Мінералі» працюють багато людей, і далеко не всі вони підтримують Опозиційний блок, мають зовсім інші політичні вподобання й погляди. Ми це поважаємо і нікому своїх поглядів не нав’язуємо.

Знаєте, дуже образливо, коли люди, які отримують заробітну плату з бюджету, який наповнюють такі підприємства, як наше, та ще після всього, що «мінералівці» робили і продовжують робити для країни, для рідного краю, говорять, що ми не патріоти! То ще треба розібратися, що все-таки вважати патріотизмом? Начепити українську символіку на себе, вдягнути вишиванку і найголосніше кричати про патріотизм чи, незважаючи ні на які труднощі, продовжувати стабільно працювати, давати робочі місця землякам, вчасно виплачувати заробітну плату, чесно платити податки, допомагати усім, хто звертається, в тому числі і військовим, і волонтерам – що з переліченого вважати більшим патріотизмом?

Більше того, на нашому підприємстві усі наради, документацію ми ведемо українською мовою, адже усвідомлюємо, що саме мова – це наш духовний скарб, унікальний код нації. Я думаю, що поки що не всі підприємства Пологівщини можуть цим похвалитися.

Теж саме стосується і районного осередку Опозиційного блоку. Перш ніж прийняти якесь рішення, радимося, не тиснемо один на одного і чинимо по совісті, а не за помахом чиєїсь руки чи з примусу. Ми розуміємо, що не можемо підвести виборців, які віддали за нашу силу свої голоси, а це третина з тих, хто голосував у нашому районі.

І хоч про це неприємно говорити, але я підозрюю, що саме політика стала причиною податкових перевірок на нашому підприємстві. Наприкінці минулого року і початку нинішнього на «Мінералі» пройшла податкова перевірка, за результатами якої нашому підприємству нарахували платежів більше 10 мільйонів гривень. Нараховані вони були безпідставно. Результати цієї перевірки ми оскаржили в суді і там довели, що працювали чесно (рішенням суду позовні вимоги задоволено у повному обсязі). Але за законами нашої держави, якщо нараховані такі суми, то на керівника автоматично відкривають кримінальну справу. І на мене її відкрили. Минулого тижня на «Мінералі» знову перевірку проводили слідчі Державної фіскальної служби, вони провели обшук вдома у мене, у бухгалтера, на підприємстві, хоча всі документи, які вони затребували, ми надали. Що шукали, ми й досі не зрозуміли. І ця справа продовжується, повторюся, я не виключаю, що в цьому присутня політична складова. Сподіваюся, скоро все вирішиться. Підприємство стабільно працює, але, коли відбуваються подібні дії, – це не сприяє кращій роботі. Ми всі добре знаємо, що коїлося при попередній владі, яку нинішня так критикує, починаючи з податкової і закінчуючи прокуратурою. Нам теж далеко не все подобалося з того, що було тоді. Але жити по-новому чомусь ми так і не почали, все це продовжує творитися й при нинішній владі. То за що українці боролися? За що загинули люди на Майдані? За те, щоб й далі тривало беззаконня?

І коли Опозиційному блоку закидають якісь звинувачення, то, завжди говорю: «Давайте менше дивитися телевізор і робити висновки не за картинками, а за конкретними справами!». Ми всі живемо в одній країні, одному районі, місті і повинні працювати на один результат – покращення життя. І неважливо представниками яких партій ми є, нам нічого ділити, маємо діяти злагоджено, жити у мирі.

Записала Наталія Осипенко.

Фото Миколи Дрюченка та з архіву “мінералівців”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут