Сільські школи не закриють, МНВК – теж

3
176

IMG_8606

Минулого тижня відбулася сьома сесія Пологівської районної ради сьомого скликання, на якій були присутні 28 депутатів з 32. Цього разу сесія виявилась напруженою і тривала протягом чотирьох годин. З 24 питань за чотири не проголосували. На цій сесії вирішувалося подальше існування Пологівського МНВК та двох сільських шкіл: Балочкинської й Новофедорівської.

У нашій газеті вже кілька разів порушувалася ця тема. Із згаданих питань доповідала заступник голови Пологівської РДА І.Г.Півень, яка зазначила, що наступного року в Балочкинській школі навчатимуться лише 15 учнів, на сьогоднішній день налічується 15 працюючих осіб – 11 вчителів та 4 – технічного персоналу. Витрати на цю школу в 2016-2017 роках становитимуть 897 644 грн., вартість навчання одного учня складатиме майже 41 тисячу гривень, ця сума перевищує в 3,5 рази середньорайонний показник  (майже 12 тисяч грн. на одного учня). Районна влада пропонувала перевести балочківських дітей до Чубарівської школи, мовляв, там і база краща, і умови, і більше часу виділяється на позашкільну виховну роботу, більш високий рівень для соціалізації дитини. На сесію завітало кілька батьків з Балочок. Мама однієї з учениць просила закрити школу, вона це пояснювала тим, що діти не навчаються там, як слід. О 8.00 йдуть до школи, о 10.00 вони вже вдома, у кількох класах по одному учню. Інший же представник батьківського комітету цієї школи виступив категорично проти закриття цієї школи. Взимку дорогами неможливо проїхати, діти молодшого шкільного віку швидко втомлюються, тож рано прокидатися на автобус і ввечері повертатися додому їм буде дуже важко. До того ж, як стверджував представник батьківського комітету, в  новому навчальному році до школи ходитимуть не 15 учнів, а 22. Депутати, вислухавши всі аргументи «за» і «проти», все ж вирішили школу поки що не закривати: шкільних автобусів немає у достатній кількості, дорога від Балочок до Чубарівки в жахливому стані. Тому за закриття цієї школи проголосували 14 депутатів, утримались – 5, проти закриття – 8. Рішення не прийняте. Школу не закриватимуть.

 Щодо ліквідації Новофедорівської школи точилися не менші баталії. Як зазначив директор цього навчального закладу, у новому навчальному році Новофедорівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів відвідуватиме 27 учнів. Це достатня кількість, щоб отримувати субвенцію з державного бюджету на утримання навчального закладу. Виступала з цього питання І.Г.Півень і зазначила, що витрати на заклад становитимуть 573 154 грн., вартість навчання на одного учня більше 21 тисячі гривень, це один з найвищих показників у Пологівському районі.  Прозвучала пропозиція ліквідувати Новофедорівську школу, місцевих дітей підвозити до Вербівської. У разі закриття Новофедорівської школи районний бюджет міг би зекономити 573 тисячі гривень. Звучали думки, що це питання вирішуватиме громада, коли навчальний заклад передадуть на її утримання. За закриття Новофедорівської школи проголосували 7 депутатів, проти – 16, утрималися – 4, один не голосував. Школу не закриватимуть.

Голова районної ради О.П.Покутній дав доручення бюджетній комісії районної ради винайти кошти на утримання Балочкинської та Новофедорівської шкіл.

Довго вирішували, що робити з міжшкільним навчально-виробничим комбінатом. Він створювався багато років тому з метою надання освітніх послуг учням старших класів, діти мали змогу отримати права водіїв категорії “В” і “С1” або свідоцтва державного зразка про отримання освіти секретаря керівника, оператора комп’ютерного набору. Проблема полягає в тому, що керівництво закладу не продовжило строк дії відповідної ліцензії на здійснення підготовки учнів вищезгаданих професій. Станом на 1 червня відповідні документи про отриману освіту в НВК отримали лише діти, які навчалася на секретарів та операторів, ті ж, хто вчилися на водіїв, свої посвідчення не отримали. Як запевнив директор навчального закладу, відповідні документи випускники отримають у жовтні цього року. Депутати прийняли Соломонове рішення: поки діти не отримають водійські посвідчення – МНВК не закриватимуть. До питання ліквідації МНВК повернуться пізніше.

Довго депутати вирішували питання щодо виділення коштів з районного бюджету на різні потреби. Виділили гроші для придбання комплекту обладнання та послуг із впровадження системи електронного голосування депутатського корпусу,  12500 грн. – на  придбання мотопомпи, 86222 грн. – для проведення медогляду працівників освіти, 101360 грн. – на виплату одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, 100000 – на резервний фонд районного бюджету.

Не виділили 129 тис. грн. районній раді на зарплату з нарахуваннями. Також не проголосували за виділення з районного бюджету 139855 грн. на компенсацію послуг зв’язку пільговій категорії населення.

Також на сесії призначили нового директора комунального підприємства “Редакція Пологівського районного радіомовлення” Тетяну Віталіївну Чепель, яка до цього працювала у ТОВ “ТРК “Славія”.

Пологівською районною радою прийнято звернення до Голови Верховної Ради України А.В.Парубія із вимогою терміново прийняти законопроект про звільнення всіх підприємців від сплати адміністративного збору за статутні документи у зв’язку зі зміною радянських назв, як вимагає закон про декомунізацію.

Депутати заслухали та прийняли до відома Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради про встановлення економічно обгрунтованих тарифів для населення.

Ці звернення додаємо.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Головному редактору. Чому в матеріалі не озвучена сума 150 тисяч гривен на систему голосування для депутатів? Мабуть тому , що була порушена процедура при голосуванні? Чи з інших причин?

  2. Процедура голосування не була порушена, говорю це з повною відповідальністю, як голова лічильної комісії, суму не назвала з інших причин. Впевнена, що депутати не дадуть ці гроші витратити на систему “Рада”. Про подальшу долю цих 150 тисяч люди знатимуть обов”язково через нашу газету.

  3. Чи може газета надати запит до Пологівської райради, чому на сесії не виділили коштів на посаду радника, а він працює?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут