СБУ викрила механізм «накрутки» голосів спецслужбами РФ під петиціями Президенту України

0
10

246396_1

Служба безпеки України викрила механізм штучного накручення голосів при поданні петицій Президенту України.

Механізм створено російськими спецслужбами для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Зокрема, увагу оперативників спецслужби привернула петиція щодо запровадження на території Харківщини «особливого регіону розвитку «Слобожанщина», подана одним з членів колишньої компартії України.

Як з’ясували співробітники СБ України спільно з працівниками ІТ-відділу Адміністрації Президента, «накрутка» голосів відбувалася з ІР-адрес, розташованих у Тирасполі (20%), Луганську (10%), Москві (6%), Краснодоні (3%) тощо.

Станом на 10 травня за цю петицію було віддано близько 45 тисяч голосів, з яких 20 тисяч було одразу видалено, як такі, що повністю відносяться до т.зв. «ботів».

Із 25 000 підписів, що залишилися, лише 30 відсотків – реальні користувачі мережі Інтернет, інші 70% – викликають обґрунтовану підозру на предмет автентичності та мають ознаки «ботів».

У рамках кримінального провадження оперативники спецслужби також виявили факти надання послуг «голосування» з боку SMM- та SEO-компаній, які використовують власний ресурс фейкових акаунтів у соціальних мережах та поштових скриньок. За попередніми даними, вартість їх послуг становить 7-10 гривень за голос.

Джерело: zik.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут