Понад 100 дітей з особливими потребами будуть навчатися разом з однолітками

0
14

5b42-1397142242-18З нового навчального року понад 40 шкіл у Запорізькій області розпочинають практичний пілотний науково-педагогічний експеримент з упровадження інклюзивної освіти. Серед них 11 шкіл прийматимуть першокласників. Про це повідомили в Департаменті освіти та науки облдержадміністрації.

Наразі проводиться і до першого вересня триватиме перепідготовка педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими потребами, вчителі проходять спеціальні тренінги та семінари.

Планується, що першого вересня до навчання у класах буде залучено понад 100 дітей з особливими потребами, які будуть навчатися разом зі своїми однолітками.

Всеукраїнський науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області» планується провести у три етапи, які розраховані на період  з липня 2016 року до червня 2019 року. Після завершення третього етапу цей досвід буде поширено серед інших регіонів України.

Нагадаємо, 2016 рік у Запорізькій області оголошено Роком дитини з особливими потребами, тому  наразі зусиллями освітян та навчальних закладів створюються необхідні умови у закладах освіти для впровадження інклюзивного середовища.

Довідково: загальна чисельність дітей у Запорізькій області становить  289 866, серед них 35 349 з порушеннями психофізичного розвитку:  діти з порушенням мовлення, затримкою психічного розвитку, порушенням опорно-рухового апарату, порушенням розумового розвитку, порушенням зору, аутизмом, порушенням слуху та іншими проблемами психічного розвитку. У Запорізькій області функціонує 600 закладів, де навчаються 159383 учні. З лише у чотирьох  школах створено дев’ять  інклюзивних класів, у яких навчаються 24 учні з особливими освітніми потребами.

Управління у справах преси та інформації ЗОДА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут