22 Липня 2016 Країна 370  0 

Не будинок, а церква: як можна вдвічі заощадити на оплаті за газ


10174102_094_large

Українці зможуть заощадити на опаленні житла, зареєструвавши в ньому будь-яку церковну організацію, оскільки тариф на природний газ для релігійних організацій майже вдвічі менше, ніж для простих побутових споживачів.

Про це повідомляє ZIK з посиланням на Domik.ua.

З 1 травня в Україні був встановлений єдиний тариф на природний газ – 6,9 грн за 1 куб. метр. Для тих, хто використовує паливо для приготування їжі та нагрівання води, він фактично подешевшав з 7,2 грн до 6,9 гривень. Однак споживачам, які використовують газ для опалення житла, доведеться платити значно більше, так як скасували пільгову ціну 3,6 грн за 1 куб. м при використанні до 1200 куб. м в опалювальний сезон.

Згідно з постановою Кабінету міністрів №315 від 27 квітня 2016 року, для релігійних організацій діятиме тариф на природний газ 3,913 грн за 1 куб. метр. Ця ціна встановлена до 31 березня 2017 року. Таким чином, зареєструвавши церква в своєму будинку, можна зберегти скасовану пільгову ціну за газ.

Зареєструвати церкву може кожен охочий, оскільки це дозволено Законом України №987-12 «Про свободу совісті та релігійні організації» з редакціями від 1 січня 2015 року.

Для цього необхідно знайти десять однодумців, вибрати назву, на установчих зборах прийняти статут церкви і подати документи на реєстрацію в обласну адміністрацію, вказавши об’єкт нерухомості як штаб-квартиру релігійної організації.

Зареєструвати церкву повинні протягом місяця. Далі необхідно звернутися до постачальника послуги та укласти договір на постачання більш дешевого газу.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.