ЗАПОРІЗЬКОМУ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЄВІ ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ

0
6

mosh2У ході досудового розслідування запорізькими поліцейськими доведена причетність зловмисника до двох десятків злочинних оборудок. Проте у правоохоронців є всі підстави вважати, що насправді їх було у кілька разів більше.

Зі стрімким розвитком Інтернету пов’язані не лише приємні моменти. Так, значного поширення набули шахрайства за допомогою всесвітньої мережі. Їх механізм, як правило, доволі простий: нечисті на руку громадяни за частковою або повною передплатою «продають» не існуючі у природі товари. Причому ні постійні попередження правоохоронців, ні здоровий глузд не стають у пригоді деяким нашим співвітчизникам: бажання придбати за безцінь цінні речі сильніше за голос розуму. Прозріння наступає лише тоді, коли обман розкривається…

Деякий час назад до запорізьких поліцейських почали надходити заяви від громадян, котрі на одному з спеціалізованих сайтів замовляли спортивні товари, перераховуючи передплату на банківські картки «продавця». Звісно ж, ніхто з них не отримав придбаного.

Співробітниками відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області Придніпровського управління КП ДКП Національної поліції України була проведена копітка робота по виявленню невідомого афериста та документуванню його злочинних дій.

У результаті проведення комплексу оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили особу шахрая. 19-річний мешканець Запоріжжя надавав об’яви щодо продажу неіснуючих спортивних товарів. Після отримання певної кількості грошей змінював повідомлення на сайті, мобільні номери телефонів, а також банківські картки, та в подальшому здійснював свої злочинні дії під зміненими даними. Втім, конспірація не допомогла. Наразі доведено причетність зловмисника до двадцяти злочинних епізодів. Втім, у поліцейських є всі підстави вважати, що насправді їх у кілька разів більше. Та навіть по вже доведених епізодах збитки, завдані довірливим громадянам, перевищують сто тисяч гривень.

Нещодавно аферистові було оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

А громадянам варто пам’ятати: справжніх продавців, як правило, задовольняє оплата товару за фактом отримання у пунктах спеціалізованої доставки. Тож не варто віддавати гроші шахраям, передплачуючи «повітря».

ВК ГУНП в Запорізькій області.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут