Залізничники готують страйк через малу зарплату: потяги можуть зупинитися

0
34

72Упродовж десяти днів профспілка працівників Укрзалізниці планує висунути вимоги до керівництва, серед яких підвищення зарплат і поліпшення умов праці, а потім розпочати страйк. 

Про це повідомляє «Страна».

Як розповів голова вільної профспілки залізничників України Володимир Козельський, зараз вони готують низку вимог до керівництва «Укрзалізниці» від співробітників. Найголовніша проблема – низька заробітна плата.

«Раніше залізничники входили в п’ятірку найбільш високооплачуваних професій. Зараз же ми на 14 місці. Тому головна вимога – це підвищення зарплати», – каже Козельський.

Так, провідниця поїзда з п’ятирічним стажем заробляє 2700 грн на місяць, механік потяга – до 4000 грн, машиніст поїзда – до 5000 грн. При цьому в 2015 році обговорювалося, що залізничникам піднімуть зарплати на 10%. Але поки, зі слів голови профспілки, їхні вимоги не почуті.

Козельський також розповів, що зустрічався з новим керівником УЗ поляком Войцехом Бальчуном. З його слів, він готовий іти на контакт, але поки не може обіцяти підвищення зарплати, поки не буде проведено аудит.

У планах у залізничників – за десять днів зібрати всі вимоги співробітників, передати їх на розгляд і готуватися до страйку. Він, зі слів Козельського, буде технічним.

«Тобто співробітники будуть виходити на роботу, але, наприклад, не будуть приймати потяги в неналежному стані. А таких – 90%. Можливо, десь не будуть ходити локомотиви. Будемо дивитися по ситуації», – говорить Козельський.

Зазначимо, що за законом працівникам залізниць заборонено страйкувати, тому вони й обрали такий метод «італійського страйку» – на роботу ходять, але не працюють.

У прес-службі «Укрзалізниці» сказали, що перебувають у постійному діалозі із представниками профспілок. Там також підтвердили інформацію, що Бальчун зустрічався із залізничниками.

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/06/23/zaliznychnyky_gotuyut_strayk_cherez_malu_zarplatu_potyagy_mozhut_zupynytysya_710557

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут