У Запорізькій області поля контролюватимуть безпілотники

0
16

У Запорізькій області вперше впроваджують новаторський метод — використання безпілотників для огляду сільгоспугідь. Як розповів голова Бердянської райдержадміністрації Роман Молодецький, за допомогою дрона обстежують поля Бердянського району для їх подальшої інвентаризації.dron-pole

Нині в області триває операція «Урожай-2016». Спеціальна комісія перевіряє землі сільгосппризначення і фіксує, що посіяно на полі, як використовують землю, відтак з’ясовує, чи укладено договори про її використання. Всю зібрану інформацію закладають у спецпрограму: вона визначає, які землі використовують законно, а які — ні; обчислює завдані збитки.

Як підкреслив Роман Молодецький, уже обробили інформацію щодо земель восьми сільських рад Бердянського району. На черзі — території чотирьох сільрад. Із застосуванням безпілотників цей процес просувається швидше та ефективніше. Такий підхід — це справжнє новаторство. Завдяки використанню дрона вдалося оптимізувати витрати. Керівник району сподівається, що такий принцип роботи поширять в інших районах Запорізької області. Раніше для інвентаризації земель потрібно було залучати автотехніку й персонал, витрачати кошти на паливо. До того ж це потребувало багато часу, бо кожне поле об’їхати дуже важко, довго й недешево. Натомість безпілотник вправляється з тим самим обсягом роботи за один політ: робить фото, знімає відео з прив’язкою до координат місцевості на висоті 500 метрів. Це дає змогу фіксувати загальний масив поля, тож одразу видно, де його зорано. Використання такої технології заощаджує час, паливо та людські ресурси.

За даними заступника голови Запорізької ОДА Бориса Борисова, новаторський метод вивчають запорізькі спеціалісти, які вже виїхали у Бердянський район та знайомляться з технічними можливостями нововведення. Якщо витрати відповідатимуть поставленим завданням, новий метод поширять на території інших районів області.

Джерело: http://ukurier.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут