ПОЛІЦЕЙСЬКІ ВИКРИЛИ ПІДПІЛЬНУ НАРКОЛАБОРАТОРІЮ З ВИРОБЛЕННЯ МЕТАДОНУ (ФОТО, ВІДЕО)

0
18

Злочинне угрупування виготовляло метадон, за своєю дією схожий на морфін. Під час обшуку оперативники вилучили готовий наркотик на 3 млн. грн. за цінами «чорного ринку». Щотижневий обіг коштів через банківські картки затриманих становив понад 300 тис. грн.

До складу злочинного угрупування входило 4 особи. Кожен член угруповання виконував свою функцію. Організатором злочинної групи був 35–річний безробітний уродженець Запорізької області. Він безпосередньо займався пошуком та налагодженням каналів оптової та роздрібної реалізації товару.

Так званий «бухгалтер», також непрацюючий 30-річний житель м.Запоріжжя, забезпечував вирішення фінансових питань. Він організовував придбання прекурсорів та зв’язок з потенційними покупцями наркозасобу.

У групі діяв кваліфікований хімік. Парубок займався виключно виготовленням наркотичного засобу та придбанням для цього необхідного лабораторного обладнання. До того ж, 24–річний уродженець Миколаївщини, перебував у розшуку за дезертирство (ст. 408 КК України).

Для збуту наркотику злочинна група використовувала так званий «метод закладок». Функції «диспетчера» щодо отримання замовлень від роздрібних покупців та повідомлення їм про місця закладок метадону виконувала 18-річна фігурантка справи.

З метою конспірації члени групи постійно змінювали місця свого перебування. Затримали зловмисників на Херсонщині.

У наркоділків оперативники вилучили 10 кг прекурсорів та лабораторне обладнання для виготовлення метадону. Крім того, вилучено численні банківські картки, мобільні телефони, комп’ютерну техніку та документацію, за допомогою якої вівся облік протиправного наркообігу.

Окрім того, у приміщенні вилучено зброю – дві бойові гранати “РГД” із запалами до них та мисливську рушницю.

Моніторинг грошових операцій за банківськими картками членів угруповання показав, що щотижневі обсяги обігу коштів через банківські картки становили 250 – 300 тис. грн. Однак, це були розрахунки лише з роздрібними покупцями. Фінансові операції з оптовиками значно перевищували обсяги роздрібної наркоторгівлі.

На даний час вирішується питання про відкриття кримінального провадження за використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів(ст. 306 КК України), збут наркотиків у великих розмірах (ч. 2 ст. 307 ККУкраїни), за незаконні дії з обладнанням, призначеним для виготовлення наркозасобів (ст. 313 КК України), а також за незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами (ст. 263 КК України). Згідно з кримінальним законодавством на правопорушників чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років.

 

Департаменту протидії наркозлочинності

Національної поліції України.

Джерело: npu.gov.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут