Морські піхотинці ознайомилися з культурою запорізького краю (ФОТОРЕПОРТАЖ)

0
38

11-12 червня учасники центру допомоги учасникам АТО при райдержадміністрації організували та провели екскурсію до м.Запоріжжя та о.Хортиця для морських піхотинців, що розквартировані в Пологівському районі.13442419_1559966967631742_3660873914202899228_n

Захід відбувся за ініціативи командування 36 ОМБр, Олексія Міняйла, Олександра Сівака та підтримки Міжнародного союзу козаків, особисто генарала-осавула Володимира Лютого, голови ради отаманів Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ».

60 воїнів разом з волонтерами Пологівського району, заступником голови райдержадміністрації Іриною Півень та головним спеціалістом відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ангеліною Устименко провели 2 дні в столиці запорізького козацтва.

Матроси з різних куточків України ознайомились з культурою запорізького краю, колискою українського козацтва.

Перед початком екскурсійної програми військовослужбовців 36 окремої бригади морської піхоти привітав керівник департаменту внутрішньої політики облдержадміністрації Олександр Зубченко та передав вітання від голови обласної адміністрації Костянтина Бриля. Командуванню вручили книгу «Хоробрі серця неможливо зупинити», в якій зібрано інформацію про запоріжців – загиблих героїв АТО, починаючи з Майдану. Книга виготовлена за ініціативи волонтерської спілки Запоріжжя, на її сторінках історії життя й пологівських Героїв, серед яких Артем Корнєв, морський піхотинець, наш земляк. Не залишили без уваги і найменших представників делегації волонтерів Юрія, Рината та Ростислава. Діти отримали солодкі подарунки від голови облдержадміністрації.

Ніякі розповіді не покажуть міць та силу запорізького козака, тож першою нашою екскурсією була «Козацька залога» фольклорно-етнографічний комплекс, де проходять виступи кінного театру січових козаків. Бійці із задоволенням переглянули виступ, а найсміливіші взяли активну участь у випробовуванні на витривалість.

Друга зупинка відбувалась на висоті 57 м над рівнем Дніпра. Найвища точка Хортиці, там найбільший курган із тих, що збереглися на острові, «Зорова могила». «Скіфсьий стан » – місце, де козаки заряджались енергією від землі.

“Запорозька Січ” – це військово-історичний проект, присвячений козацтву за порогами Дніпра, саме там була наша третя зупинка.

Екскурсію провів В’ячеслав Зайцев, керівник ГО «Ветерани АТО Запоріжжя», учасник бойових дій «Кіборг», координатор «Центру допомоги учасникам АТО» при облдержадміністрації .

Біля січі козаки показують театралізоване дійство, в якому розповідають про зброю та військові подвиги запорізьких козаків. Саме це дійство із захопленням дивились та знайомились з бойовим приладдям військовослужбовці.

Музей техніки «Фаетон» не залишив жодного з бійців байдужим, кожен зміг знайти авто, яке йому дуже сподобалося. В музеї зібрано близько тисячі одиниць техніки, серед яких ми знайшли й прообраз граду – «Катюшу».

Як і всі чоловіки, морські піхотинці отримали величезне задоволення від перегляду зброї в музеї зброї.

Щиро вдячні за автоперевезення ФОП Віталію Бондаренку, фінансову підтримку волонтерів – Юрію Устименку, Анатолію Півню та Андрію Кошовому.

Текст і фото А.Устименко, головного спеціаліста відділу освіти, молоді і спорту РДА.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут