Мелітопольці розповіли пологівцям про ОСББ

2
48

IMG_8761

Сьогодні, 29 червня, у Пологівській центральній районній бібліотеці гості з Мелітополя провели семінар для пологівців, темою якого стали правові та організаційні аспекти управління житловим багатоквартирним будинком. На семінар прийшли представники влади та жителі багатоквартирних будинків, потенційні голови ОСББ.

Голова асоціації власників житлових будинків Мелітополя Ірина Сінделі провела огляд законодавства з питань управління багатоквартирними житловими будинками, розповіла, як ефективно управляти багатоквартирними будинками, як правильно створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та про інші аспекти функціонування ОСББ.

Важливо! Верховна Рада України проголосувала за внесення змін в закон № 417-XVIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким передбачається, що в будинках, в яких не створено ОСББ, керуючого обиратимуть місцеві адміністрації (ради). Це означає, що міська рада проведе конкурс, під час якого визначить компанію-управителя будинками, в яких не створено ОСББ. Мешканці таких будинків платитимуть квартплату компанії-управителю згідно із затвердженими тарифами. По суті в такому випадку мало що зміниться. Як зазначив міський голова Юрій Коноваленко, поки що законодавчо не прописаний порядок проведення конкурсу, а поки він не проведений, у Пологах управління будинками продовжить здійснювати КУП «Житло-Сервіс». Але співвласникам надається право достроково розірвати договір з призначеним управителем в будь-який момент, якщо вони визначаться з формою управління багатоквартирним будинком. Тобто від послуг компанії-управителя можна буде відмовитися в будь-який час, створити ОСББ і самим управляти будинком.

Наталія Осипенко.

Фото Миколи Дрюченка.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Сходив. Послухав. Коли зайшов до залу пожалкував, що мало людей. Лише 20 чоловік. Через півтори години зробив висновок – добре, що не прийшли. Змарнували б час.

  2. ОСБ вигідно створювати в нових будинках, які не потребують сер’йозного ремонту. В таких будинках, як у нас в Пологах, ні одне ОСББ фінансово не потягне капітальний ремонт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут