У хуторі І.Франка вшанували пам’ять репресованих односельців (+ФОТОРЕПОРТАЖ)

0
6

15 травня в Україні згадують жертв політичних репресій, які загинули від рук сталінських катів у 1937-38 роках. Пологівці  вшановують пам’ять у цей скорботний день невинно убієнних земляків. Сьогодні на хуторі Франка Пологівської сільської ради, біля пам’ятного знака жертвам політичних репресій відбувся траурний мітинг-реквієм «В’язні сумління».  На ньому увіковічено пам’ять 27 жителів села Івана Франка. Сільський голова М.А.Рубан згадала історію створення цього пам’ятного знака.  Марина Анатоліївна розповіла, що у  травні 1990 року за ініціативи тодішнього голови Пологівської сільської ради Григорія Григоровича Лісового на кладовищі села І.Франка була встановлена пам’ятна дошка.

Старожили розказують: «Оскільки село І.Франка– окраїна міста Поліг і знаходиться в кількох кілометрах від основної траси, було дуже зручно до нього добиратись, а місцевий житель (прізвище невідоме) писав доноси на кожного із репресованих про те, що вони псують колгоспне добро, виступають проти організації колгоспів. Самого донощика пізніше теж було заарештовано.

«Трійкою» УНКВС по Дніпропетровській області 22 чоловік засуджено до розстрілу. Вирок виконано 22 квітня 1938 року, про що засвідчує дата смерті на пам’ятній дошці. Трьох чоловіків (М.Г. Лісового, П.А. Пелешка, та С.Ю. Яцука) 7.12.1937 року засуджено до 10 років позбавлення волі. М.Г. Лісовий помер у концтаборі 5.12.1941 року. Дата смерті ще двох чоловіків (А.В.Лісового і М.С.Дупака) невідома.

 

На мітингу виступили голова райдержадміністрації А.Є.Крупський, заступник голови районної ради І.О.Шевченко. У всіх виступах червоною ниткою проходила думка, що день пам’яті жертв політичних репресій не лише данина пам’яті минулому, а й пересторога на майбутнє.  Український народ повинен зробити все, щоб така трагедія не повторилась.

Пам’ять загиблих земляків вшанували хвилиною мовчання.

І.Ліс ова.

Фото автора.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут