Не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших

0
10

Пам’ятайте, друзі, цих людей довіку

  Тих, хто повернувся і поліг в боях.

І вклонімось всі ми низько до землі їм,

Квітами устелим їх тернистий шлях.

 Рисунок2

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Можна по-різному ставиться до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Урок мужності, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни, який напередодні 9 травня провели у КУ «Пологівський НВК» – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.

Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Його наближали, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. Наші друзі, брати, батьки, сини продовжують відстоювати свою Батьківщимну на передовій на Сході України. До Пологівського НВК днями також завітав мешканець села Пологи, учасник бойових дій на Сході України Сергій Іванович Жежера. Чоловік поділився з учнями НВК цікавими розповідями зі свого життя на передовій та побажав їм успіхів не лише у навчанні, а й у житті. Головне, він закликав дітей, поважати свою історію і тих людей, перед якими у довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги.

Все менше ветеранів залишається в життєвому строю. Даються в знаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, на скронях – сивина. Але вони пам’ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати. А ми, молоде покоління, про їхні бойові подвиги, їхнє воєнне життя можемо сьогодні дізнатися тільки з їхніх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури та старих фронтових фотографій.

В.Колесник, бібліотекар КУ «Пологівський НВК».

Фото з архіву Пологівського НВК.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут