На літо прогнозують 15 днів дощу і нетривалу спеку

0
12

Жителі України майже дочекалися справжнього тепла – синоптики обіцяють, що після затяжної прохолодної весни вже скоро прийде спека.

1364990775_summer-beach-holiday-coconut_1920x1080

Опади, втім, не оминуть країну стороною. Народний провісник погоди Леонід Горбань напророкував нам на все літо приблизно два тижні сильних затяжних дощів і навіть бур – в основному в липні і серпні, коли буде сильна спека (див. інфографіку). На жаль, прохолоди вони принесуть трохи і ненадовго. Однак, як уточнив Горбань, потрібно враховувати те, що його розрахунки зроблені в середньому для всієї України, а не для окремих регіонів, і ймовірність точного прогнозу становить близько 75%. Про те, що літня погода буде більш мінливою, ніж рік тому, говорить і заввідділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського метеорологічного НДІ НАН України Вазіра Мартазінова: “Справжнє літо почнеться тільки після 10 червня, спекотні періоди не будуть тривалими, погода виявиться мінливою” .

ЧЕРВЕНЬ. Заступник начальника Гідрометцентру Анатолій Прокопенко каже, що червень очікується традиційним – з короткими грозовими дощами і температурою не вище +30 вдень. Таку ж погоду прогнозують і метеосайти: за їхніми розрахунками, короткі грозові дощі пройдуть кожні день-два. Саме через них весь місяць температура вдень не підніматиметься вище +28. Мартазінова і Горбань вважають, що дощів все ж буде менше. Так останній обіцяє сильні грози (14-17 мм опадів) лише в середині місяця і невеликий дощик в перші червневі вихідні. В інші дні буде сонячно і сухо.

ЛИПЕНЬ. Згідно з довгостроковим прогнозом Мартазинової, липень буде самим сухим і спекотним. Щодо спеки з нею згодні й інші експерти-синоптики. “У сінокіс традиційно стоїть спека, і цей рік не буде винятком”, – сказав нам Прокопенко. А за розрахунками Горбаня, другий літній місяць і зовсім поб’є температурні рекорди: денну спеку краще проводити де-небудь біля води (+30-34 в тіні перенести важко, особливо літнім людям). А якщо ви не у відпустці, а на роботі, то “в обіймах” із кондиціонером. Ночами буде комфортно – +20-22. Але, згідно з прогнозом Горбаня, дощів у липні буде чимало, і пройдуть вони в три періоди: три дні на початку місяця, два дні в середині і один день в кінці.

СЕРПЕНЬ. Він повинен бути найбільш дощовим і менш спекотним, ніж липень. “Цього місяця можливі рясні опади”, – впевнена Мартазінова. З нею згоден і Горбань. Найбільш затяжний період негоди – три-чотири дні – він обіцяє в середині місяця: з 13 по 15-16 серпня, хоча опадів випаде не дуже багато, від 2-3 до 10-11 мм на добу. Також Горбань прогнозує сильну бурю з градом на початку серпня – на день святого Іллі. Не дарма в народі кажуть: “Ілля наробить гнилля”. Кінець же серпня буде сухим і теплим, а якщо і задощить, то дуже незначно, передає djerelonovun.blogspot.com.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут