За “фокуси” із зарплатою тепер каратимуть жорстко

0
0

Відповідальність за порушення трудового законодавства посилено.0412_31

Штрафи за порушення у сфері праці передбачені Кодексом законів про працю ще з січня 2015-го. Проте порядок їх накладання Кабміном визначено лише в лютому цього року, а форма постанови, у якій фіксуватимуть рішення про притягнення роботодавця до відповідальності, чинна з 11 березня, пише газета “Експрес”.

Отже, хто, за що і на які суми матиме право штрафувати працедавців?

— Йдеться про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, – пояснює юрист Євген Власов. – Наприклад, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, може накладатися штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. З 1 січня розмір санкції становить 41 340 грн. за кожного працівника щодо якого скоєно порушення, з 1 травня – 43 500 грн.

— За які ще порушення накладатимуться штрафи?

— За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, або виплати їх не в повному обсязі передбачено штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (з 1 січня — це 4 134 грн., з 1 травня — 4 350 грн.). За недотримання гарантій і пільг працівникам, які залучаються до військової служби, накладатиметься штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (з 1 січня — 13 780 грн., з 1 травня — 14 500 грн.). Загалом перелік штрафів за порушення законодавства про працю визначено у частині 2 статті 265 Кодексу законів про працю України.

— Хто матиме право проводити перевірки та накладати штрафи?

— Передбачено, що накладання штрафів здійснюється головою Держпраці, його заступниками, начальниками регіональних управлінь на підставі актів про перевірки.

— Як управління Держпраці виявлятимуть порушників законодавства? Під час планових перевірок?

— Так. Найбільша небезпека в тому, що перевіряти Держпраці може все, що відбувалося на підприємстві останні три роки, тобто цілком реально, що можуть бути виявлені порушення і взагалі трирічної давності. Проте в цьому випадку штрафів можна уникнути. Адже на момент вчинення порушення чинне законодавство відповідальності не передбачало, тобто закон про відповідальність зворотної сили не має.

— Чи можна буде оскаржувати штрафи в суді?

— Звичайно, постанову про накладання штрафу можна буде оскаржити в судовому порядку. Необхідно пам’ятати ще й про адміністративну відповідальність, яка може бути накладена на роботодавця за порушення трудового законодавства (штраф – від 510 до 1700 грн.). Тобто, якщо раніше роботодавець особисто ніс адміністративну відповідальність, то відтепер чималі фінансові санкції застосовуватимуть і до підприємства. Думаю, активізації перевірок та накладення штрафів варто очікувати вже в цьому році, адже інспекція з питань праці отримала відповідне нормативне підгрунтя, виходячи з нещодавніх постанов уряду.
Читайте більше тут: http://expres.ua/main/2016/04/10/181863-fokusy-zarplatoyu-karatymut-zhorstko

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут