SOS! Волонтерам-стоматологам, які лікують наших захисників в зоні АТО, потрібна допомога (+ВІДЕО, + враження від поїздки в зону АТО пологівчанки)

0
46

«Уважаемые патриоты! Члены волонтерской всеукраинской организации “УКРОПДЕНТАЛ» собирают средства на покупку УЗ-ванн для трёх мобильных стоматкабинетов. Такая ванночка крайне необходима для очистки мелкого инструмента и продлевает ему “жизнь”.2a6b6a4e3f59bbb4b97095130adc193d Одна такая ванночка стоит порядка 2500 грн. Не будьте равнодушными. Наверное, каждый знает, что зубная боль ужасна, как и эта война. Нужно помочь врачам ТАМ, которые лечат наших бойцов. Отчёт (ФИО, род занятости и сумма) о сборе средств и о приобретении ванн я буду осветлять на своей странице в одноклассниках и Facebook. Телефон для вопросов 0990037507, Карта «ПриватБанка» 5168 7555 1119 0999», – так в соціальних мережах до своїх друзів і земляків звернулася пологівчанка Анджела Брегвадзе. Вона тиждень тому повернулася із зони АТО, де разом з іншими лікарями-стоматологами лікувала наших захисників.

3 пологівських стоматологи лікують бійців в зоні АТО

image (5)

З Анджелою ми поспілкувалися. Вона розповіла про те, що її вразило в зоні АТО.

Анджела росіянка за походженням, народилася в столиці Росії, Москві, але в дитинстві разом з батьками переїхала жити до нас. Стоматологічну освіту отримала у Запорізькому державному медичному університеті. Разом з чоловіком, також стоматологом, практикує, лікує пологівців.

image (4)

– Мобільні бригади стоматологів із Запорізької області почали їздити в зону АТО більше року тому. Ми про них одразу дізналися. Започаткував цю справу волонтер із Запоріжжя Ігор Ященко, який разом з іншими стоматологами та волонтерами переобладнав з вантажівок та відправив у зону АТО вже 4 пересувні стоматологічні кабінети. Ми також захотіли допомогти нашим військовим у зоні АТО. Загалом із Запорізької області всього 5 лікарів-стоматологів їздять в зону АТО і надають волонтерську медичну допомогу бійцям, троє з них – пологівці.

Інші колеги раніше побували в зоні АТО, а я наважилася туди поїхати, коли потепліло. Розуміла, що працювати і жити доведеться майже в польових умовах, але поїхала, – розповіла Анджела. Вона потрапила у мобільний стоматологічний кабінет, який базувався у Зайцевому. За 10 кілометрів від них йшли бойові дії.

Війна. Руїни. Стрес.

Коли їхала в зону АТО, пологівчанка переживала, як поставляться до неї воїни, чоловіки. Не знала, як відреагують на те, що лікуватиме їх жінка. Але і пацієнти, і медики-колеги поводилися коректно, толерантно.

– Військові добре розуміють, чому там знаходяться, що повинні робити, вони вдячні за медичну допомогу, і нам, лікарям, приємно бачити на суворих обличчях військових щирі посмішки, – говорить пологівчанка.

– Що вас найбільше вразило? – питаю в неї.

– Війна. Дивилися фільми про війну? Це страшніше. Ніби в якійсь комп’ютерній грі із моторошною і страшною графікою знаходишся, але розумієш, що це сумна реальність. Розбомблені, зруйновані будинки. Видно, що люди поспіхом тікали зі своїх осель, залишаючи все, що нажили за роки життя. В деяких будинках є зруйновані квартири, в яких ніхто не живе, а по сусідству з ними, у вцілілих квартирах, ще мешкають люди. Ми заїжджали в Авдіївку на шляху до Зайцевого. Все побачене закарбувалося у пам’яті жахливою картиною. Це стрес. Тиждень, як повернулася звідти, і весь цей час п’ю заспокійливе. Для мене тут тепер так тихо, а там дві ночі звикала до постійних обстрілів і вибухів, – розповіла Анджела.

Пацієнти

Роботи у волонтерів-стоматологів вистачало. Війна не зупиняє  хвороб, а навпаки посилює їх розвиток та симптоми. Ті умови, в яких живуть наші хлопці, не завжди сприяють дотриманню гігієни і т.д.

– Я їм про зубне каміння розповідаю, говорю, як важливо чистити зуби. А вони відповідають: «Ми по два тижні води не пили, не те що зуби чистити». У перший день роботи намагалася по протоколу працювати, а потім зрозуміла, що моя першочергова задача – вилікувати якомога більше зубів, допомогти військовим позбутися стоматологічних проблем. По 3-4 зуби за раз лікувала, щоб тільки впевнитися, що військовий встав зі стоматологічного крісла зі здоровими зубами, бо наступного дня він вже може й не прийти. До таких умов треба було призвичаїтися. Це війна. Лікували розвідників, зв’язківців, артилеристів, – згадувала Анджела.

P.S. Закінчували ми розмову тим, що пологівчанка пояснювала, наскільки важливо придбати для мобільних стоматологічних кабінетів ультразвукові ванночки для очищення дрібного стоматологічного інструменту. Влітку вона знову вирушить у зону АТО лікувати наших бійців, поїде на зміну іншим стоматологам-волонтерам. Не допомагати армії вже не зможе, бо знає, що їм це потрібно. Тож давайте разом допоможемо зібрати кошти для волонтерів, вони сподіваються на нашу підтримку.

Н.Осипенко.

Фото з архіву А.Брегвадзе.

Відео “П’ятого каналу”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут