Погляд зсередини: 11-річний учень розповів всю правду про сучасну школу

1
42
Ïåðâîå ñåíòÿáðÿ - Äåíü çíàíèé. Âî âðåìÿ ïåðâîãî óðîêà â 1 "Â" êëàññå. Âåëèêèé Íîâãîðîä. Ìèõàèë Ìîðäàñîâ.

Школа не вчить тому, що помилятися можна і потрібно, адже тільки так ти можеш навчитися чогось.

Ïåðâîå ñåíòÿáðÿ - Äåíü çíàíèé. Âî âðåìÿ ïåðâîãî óðîêà â 1 "Â" êëàññå. Âåëèêèé Íîâãîðîä. Ìèõàèë Ìîðäàñîâ.

Одинадцятирічний спікер конференції “Завтра по імені” в колонці дляWomo розповідає, чому діти не люблять школу.

1. Вчитель

Коли ви приходите в школу, вам тут же намагаються вселити страх. Один з них — це боязнь вчителя.

2. Страх оцінки

Після першого страху розвивається страх оцінки. А потім страх покарання батьками, директором школи. У школі не дивляться на те, ким ти є, тебе судять тільки за твоїми оцінками.

3. Страх помилки

Ще один страх — це страх припуститися помилки. Школа не вчить тому, що помилятися можна і потрібно, адже тільки так ти можеш навчитися чогось.

Школа не вчить тому, що помилятися можна і потрібно, адже тільки так ти можеш навчитися чогось
 4. Тролінг

Ще одна причина — глузування одноклассників. І часто це вина вчителів, які виставляють дітей на посміховисько, вказуючи їм, що вони роблять щось не так добре, як їхні однокласники. Для них оцінка важливіша за учня. Я ходив у дитячий клуб творчості, я навчився плести з бісеру, ліпити з тіста, робити браслети зі шкіри і багато чого іншого. І коли вихователька з мого гуртка прийшла в мою школу запропонувати майстер-клас і розповіла про мої досягнення, то завуч здивувалася: “Тимофій? Такого бути не може!”.

5. Дурні тести

Ці тести, які дають на уроках, неймовірно безглузді, тому що у них немає свого варіанту відповіді. Дитина, щоб одержати хорошу оцінку, намагається вгадати одну відповідь із запропонованих, але ж у неї може бути власна думка, яку він не може написати. Я не думаю, що настане час, коли всі будуть пам’ятати всі столиці світу, все, що написав Тарас Шевченко, квадратний корінь з п’яти. Мені здається, якщо людина чимось зацікавиться, то вона дізнається більше, ніж дитина за 10 років школи. І якщо їй знадобляться знання з інших галузей, то вона легко зможе їх здобути.

6. Обсяг домашніх завдань

Я читав, що немає ніяких доказів, що домашні завдання впливають на успішність і освіту дітей. Одного разу мені дали таку кількість завдань з англійської, що після трьох годин писання я встав і не зміг розігнути шию. Мене відвезли в травмпункт, і цілий тиждень я ходив у шийному корсеті.

Головним предметом у школі міг би бути предмет, на якому б нас вчили розуміти один одного. Адже вміння спілкуватися — найважливіше

7. Заборона на унікальність

У школах дуже не люблять, коли хтось відрізняється від інших. Це починається з вчителя, передається учням і залишається з ними на все життя.

8. Школа не вчить бути щасливим

Я читав, що коли Джону Леннону з The Beatles було п’ять років, мама йому сказала, що найголовніше в житті — бути щасливим. Потім він пішов у школу і його там запитали: “Ким ти мрієш стати в житті?”. Він відповів: “Щасливим”. Йому сказали: “Ти не розумієш завдання”. На що він відповів: “Ви не розумієте життя”.

9. Школа не вчить працювати з інформацією

Наприклад, я дивлюся канал на YouTube, де вчитель фізики легко і захопливо розповідає матеріал. Читання або перегляд таких ресурсів може замінити десятки нудних уроків.

10. Школа не готує до дорослого життя

Школа — це підготовка до дорослого життя. Але вона не вчить, ані як зберегти і збільшити дохід, як отримати його, ані, взагалі, як заробляти. Я вважаю, що головним предметом у школі міг би бути предмет, на якому б нас вчили розуміти один одного. Адже вміння спілкуватися — найважливіше.

6 порад, як вижити дітям у школі

1. Щоб навчитися виживати в школі, потрібно жити за її межами.

 2. Не бійтеся помилок і беріть із них досвід. Мені подобається приклад Томаса Еддісона. Він помилився 999 раз перед тим, як створив лампочку. Але насправді він не помилявся, він просто визначив 999 варіантів, які не працюють.

3. Щоб розвивати свої навички спілкування, я б порадив брати участь в конкурсах, заходах, навіть читати вірш в класі – це вже якийсь досвід.

4. Експериментуйте, цікавтеся і вчіться заробляти якомога раніше. Це розвиває впевненість. Я, наприклад, плету браслети. Зараз мені допомагають батьки, але в майбутньому я планую відкрити свій маленький онлайн-магазин.

5. Шукайте “свою” школу. Моя порада батькам: прислухайтеся до дитини, якщо він говорить, що в нинішній школі йому не подобається.

6. І головне, де б ви зараз не вчилися, ким би вас не вважали, вірте в себе!

1 коментар

  1. Розумний хлопець. Вчителям, батькам варто дослухатись його думок.
    Необхідно зменшити кількість домашніх завдань. У Німеччині, наприклад, задають стільки, щоб учень витратив на це не більше 1,5 години, і міг потім відвідувати спортивні секції, гуртки, читати тощо. У нас же сидять годинами до ночі, і після закінчення школи більшість виходить з хронічними захворюваннями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут