Пенсії в “ДНР” не платитимуть, доки там не буде українського Пенсійного фонду

0
16

Україна не розпочне виплати пенсії та будь-яких соціальних допомог на території окупованого Донбасу, допоки там не з’явиться український пенсійний фонд та інші, необхідні для здійснення виплат, необхідні установи.56349f5578ce5_DNR_mitingПро це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішнього переміщених осіб Вадим Черниш, передає “Громадське”.

“Ми не заперечуємо право громадян отримувати пенсії, але не маємо механізмів для такої реалізації на окупованих територіях. В Мінських угодах прописано, що головною метою української влади є пошук модальностей, як це зробити.

Але мені здається, до того, як ми не повернемо повний контроль над цими окупованими територіями, таких модальностей ми не знайдемо”, – розповів міністр.

Нагадаємо, що пенсії та будь-які соціальні виплати на окупованих територіях Донбасу та Луганську припинили ще в грудні 2014 року. Єдиний вихід для таких людей отримувати соціальну допомогу від держави – це переїхати на територію, де не ведуться бойові дії та є відповідні українські установи.

Наразі пенсії і соцвиплати громадянам будуть і надалі виплачуватись лише на підконтрольних Україні територіях.

Олена Виноградова, юрист організації “Право на захист”, яка займається правовою допомогою для переселенців, вважає, що міністерство повинно займатися виробленням стратегії в програмі допомоги, до якої і досі у влади не доходили руки.

Джерело: znaj.uа

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут