Обережно! На «Бублику» помітили отруйну змію (ФОТОФАКТ)

0
18

Пологівець Олександр Філобок по дорозі на «Бублик» помітив змію, яка лежала на стежці і грілася на сонці. Чоловік сфотографував її. Пізніше з’ясував, що це, швидше за все, степова гадюка.

IMG-20160412-WA0006

Це невелика отруйна змія, загальна довжина якої не перевищує 50-60 см. Верхня частина тіла сіра або світло-бура з темною зигзагоподібною смугою вздовж хребта та нечіткими плямами вздовж боків. Від усіх інших змій фауни України гадюки степова та звичайна зовні відрізняються формою голови (вона списоподібно розширена дозаду), відносно товстим, незграбним тулубом та куцим хвостом. Змії родини вужевих мають порівняно з гадюками струнке тіло і тонкий довгий хвіст. Ця змія занесена в Червону Книгу.

Укус змії не смертельний для людини, але прогулюватися на природі варто обачніше. При укусі гадюки з’являється сильний біль, виникає набряк в місці укусу, який швидко зростає і поширюється на значну частину тіла. Характерна сонливість і непритомність, іноді збудження і судоми.

Що не можна робити при укусі змії:

1) Ні в якому разі не можна ловити і вбивати змію. Крім марної втрати часу часто це додає ще одного укушеного.

2) Ні в якому разі не можна накладати джгут! Він не перешкоджає поширенню отрути, зате може викликати омертвіння кінцівки і гангрену.

3) Заборонено пити алкоголь. Алкоголь прискорює поширення отрути з кров’ю по всьому тілу.

4) Не можна робити надрізи, вони неефективні.

5) Не можна припікати місце укусу. Під час укусу змії отрута проникає глибоко під шкіру і припікання не здатне її зруйнувати.

5) Забороняється накладати зігріваючі компреси і мазати зігріваючими мазями.

Що потрібно робити при укусі змії:

1) Постарайтеся якомога швидше відірвати змію від шкіри – чим менше час укусу, тим менше отрути потрапить в організм.

2) Відсмокчіть отруту з ранки, постійно спльовуючи слину (за умови, якщо в роті немає ран). Дія отрути залежить, від кількості, яка потрапить в організм.

3) Прикладіть на місце укусу холод.

4) Потерпілого потрібно в найкоротші терміни доставити до лікарні.

5) Давати пити багато рідини (але не алкоголю!).

Фото О.Філобка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут