Ми закликали весну всім селом

0
48

Весна… Все у природі оживає, пробуджується від сну, радіє теплому сонечку; легкому й веселому, що несе життєдайну енергію, вітерцю. Дзвенять-дзюркочуть веселі струмочки, несамовито щебечуть пташки, особливо стараються ті, що, за велінням родової пам’яті повернулись з вирію, тішать око різноманітні первоцвіти, а рука сама тягнеться приласкати молодесеньку травку.

IMG_9916_01

Як зустрічали весну наші далекі пращури? Що робили недавні, які ще відчували свій тісний зв’язок з природою, з усім живим на Землі, предки? Вони вважали цю пору року його початком, астрономічним, коли день, за своєю довжиною зрівнювався з ніччю, наше Сонечко здобувало новий образ, ставало Ярилом. Збираючись на околиці поселення, урочисто вдягнені й емоційно піднесені, вони водили хороводи, співали заклички весні, вигукували свої побажання гармонійному простору, близьким, сусідам і родичам, собі, Всесвіту.

IMG_9944-1

Ось і ми – учасники фольклорного гурту «Веселка», люди, які творять на конкретних ділянках свою маленьку батьківщину – Родове помістя – гармонійні сімейні  простори Любові («Пологівські вісті» вже декілька разів писали про це) і ті, що інтуїтивно підтримують цю ідею, тому що побачили реальний результат – вирішили відтворити свято зустрічі Весни.

IMG_9955-1

Перш за все, розпочали з тих дій, які порадували б кожного, принесли користь нашій Землі, прикрасили б її, звільнили від сміття. Ми заклали ландшафтний парк на площі більш ніж півтора гектари, яку очистили від великого стихійного смітника. І в цьому нам неоціненно допоміг голова новоствореної об’єднаної територіальної громади Микола Іванович Гузенко. На виділені громадою кошти ми закупили саджанці у Пологівському лісництві, придбали плодові у Мелітопольскому розсаднику, а ще кожен учасник приніс у подарунок новонародженому гайку свої сіянці молодих дерев і кущиків. Ви тільки уявіть, за якусь годину учасники свята висадили більше двухсот дерев по межі парку, заклали центральну алею. Якщо у когось з’явилась думка,що ми на цьому зупинимось, то він помиляється. Ми взяли відповідальність за цю територію: бережемо від підпалів і забруднення, будемо досаджувати, поливати, прикривати мульчею. Ще й квіточки  скоро посіємо!  А ще ми знаємо, де знаходяться ще декілька стихійних смітників навколо Кінських Роздорів, які у майбутньому теж потрібно прибрати, тому що мріємо про чисте середовище для всіх нащадків, прикладемо усіх зусиль, щоб Пологівська земля розцвіла садами і парками!

А продовжили програму свята,- у якому були вітсутні глядачі, а кожен ставав сам активним учасником, підготовув і подарував свій витвір – хороводи, пісні, заклички весни, вірші. Гурт «Веселка» виконав гімн природі, який мені хочеться привести у цьому матеріалі повністю:

Земле люба, прокидайся

І росою умивайся!

Ми прийшли тебе вітати,

Славу Сонечку співати! – Навіки!

Хай сади ростуть-квітують

І смачні плоди дарують,

І красою квіти сяють,

Нам на радість розквітають! – Навіки!

Хай здорові будуть діти,

І батьки, і всі на світі!

Хай міцніє вся родина,

Наша мила Україна! – Навіки!

Земле-матінко, живи!

Сонце-сонечко, світи!

Зорі ясні, ви прекрасні –

Помагайте нам рости! – До-о небес!

Навряд чи всі ці фото зможуть передати атмосферу свята, всі ті емоції дітвори і дорослих дітей природи. Доповнила задоволення так звана братчина – казкова скатертина-самобранка, накрита господинями. Декого здивувала відсутність алкоголю і взагалі шкідливих продуктів, тому що переважала на столі природна їжа.

Апогеєм всього дійства я вважаю просто казковий подарунок, який нам зробили гості із Салтичії Чернігівського району. Вони привезли і роздали у подарунок більше сотні комплексно-стійких кущів агрусу з власного розсадника усім бажаючім. Аж вісім сортів! І знову ж, це тільки початок! Вся душа переповнюється безмежним теплом, як уявлю наше село у недалекому майбутньому, заквітчане садками і гаями, вкрите дібровами з чистими річками і джерелами, без сміття. У тому числі в головах і серцях його мешканців.

Для всіх бажаючих гостей ми провели екскурсію Родовим помістям, ознайомили з новими, а точніше, добре забутими технологіями екобудівництва, землеробства, взаємодії і гармонійного створення простору навколо себе, як природного, так би мовити, матеріального, так і духовного – енергетичного.

Закінчувалось свято тим, чим і починалось: висадженням дерев. Тепер уже на фестивальній поляні біля М’ятного струмка, котрий багатьом уже відомий своєю смачною водичкою, затишною дібровкою, цілющим повітрям і  чистотою, яку ми підтримуємо.

Хочемо подякувати усім  людям, які допомагали у підготовці і проведенні нашого свята – дійства, що запам’яталось усім. Щиро дякуємо М.І.Гузенку, Н.М.Гузь,, С.І.Зубенку, П.П.Петрову, В.А. Порохні, Ю.О. Суслову, О.І.Чиркуну, учасникам вокального гурту «Білоцвіт». Надіємось, що повторимо свято з більшою кількістю учнів Кінсько-Роздорівської школи після закінчення канікул. Сподіваюсь, до нас почнуть звертатись за допомогою у проведенні подібних свят з інших сіл нашого району і не тільки. Бажаю всім весняного настрою, міцного здоров’я, гармонії у Душі, повсякчасного відчуття свята!

М. Федоровський, с. Кінські Роздори.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут