4 способи придумати надійний пін-код для картки

0
80

Виявляється, кожен десятий пін-код банківської картки без особливих проблем можна зламати.card Так налякали нас в компанії Асоціації членів платіжних систем. Пояснити це дуже просто: більшість людей змінюють банківські коди на ті, що легше запам’ятати – дату чи рік свого народження, або останні цифри номера паспорта. Загалом, зламуй – не хочу.

Коли портал “Знай!” дізнався про таке сумне становище речей, то одразу ж вирішив дізнатися для своїх читачів 4 надійних способи придумати пін-код для картку. І щоб запам’ятовувався легко, і щоб кібер-злодії не здогадались.

Цифри з дитинства

“Досвідченому шахраєві досить підглянути 2 цифри пін-коду на картці. Якщо людина сама придумувала код, зловмисник його підбере”, – стверджує Ірина Новікова з Правекс-банку.

За її словами, заздалегідь придумані коди у власників “приватівських” карток. Цей банк одним із перших став пропонувати коди на вибір. Ось люди вибирають найбільш банальні цифри.

Новікова вважає, що одним із найбільш захищених кодів можуть бути “цифри з дитинства”. Про такі не здогадаються навіть подружжя власників картки

“Наприклад, будинок і квартира, де ви мешкали перші 10 років життя. Або за скільки придбав першу касету з альбомом улюбленого гурту. Або у скільки років і місяців навчився їздити на велосипеді. Такі речі запам’ятовуються назавжди”, – впевнена Ірина.

Важливі дати (задом наперед)

Ви можете нам не повірити, але крім народження і весілля, є багато інших важливих подій. І дати цих подій далеко не завжди відомі іншим людям.

“Хорошим варіантом може бути дата переїзду в своє житло, призову в армію або покупки авто. Це дуже особисте, і це легко запам’ятати. У свою чергу, такі дати можуть не знати не тільки грабіжники, але навіть більшість родичів”, – говорить Ірина.

На її думку, для надійності всі роки треба вписувати в пін-код задом наперед.

“Якщо це 1981 рік, то код повинен бути 1891. Якщо ж зі спогадів фігурує тільки 3 цифри, в кінці додайте 0. Коли одна цифра, ставте її на початку і в кінці. Між ними – нулі”, – радить експерт.

Ходові цифри

Також ніколи не забудеться код, який складатиметься із особистих параметрів – зростання і розмірів одягу.

“Вагу брати не потрібно. Вона змінюється. Тому код буде згадати важко. Щодо одягу, то теж варіант поганий. Вони часто не збігаються. Єдине, що не змінюється – це розмір ноги і зростання. З цих двох складових і можна зробити банківський код” , – радить Володимир Марченко з компанії AFS.

На його думку, також хорошим способом для запам’ятовування є підбір коду за кількістю кімнат і метражу квартири.

Загальновідомі цифри

Простіше простого запам’ятати пін-код, якщо він буде асоціюватися з загальновідомими цифрами. Наприклад, із числом областей України та її населенням.

“Вийде 2447. Цифра непроста для підбору. Те ж можна придумувати з іншими показниками – площею країни, відстанню до Києва і т.д.”, – пояснює Ірина Новікова.

За її словами, при будь-яких асоціаціях важливо пам’ятати алгоритм свого коду.

“Часто люди запам’ятовують, з чого складається пін – скажімо, дата народження і розмір ноги. А яке число перше з них – забувають. Алгоритм зручніше прописувати на акумуляторі телефону, під кришкою. Єдине, це пояснення має бути скорочено. Телефон завжди з собою, тому можна буде уникнути ситуації, коли потрібні гроші, а код згадати важко”, – говорить фахівець.

Головне – постарайтеся запам’ятати поради наших чудових експертів і нічого не переплутайте!

Джерело: http://znaj.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут