Як у Пологах на Масляну весну зустрічали (ФОТОРЕПОРТАЖ)

0
30

Сьогодні, 11 березня, у Пологівській центральній районній бібліотеці влаштували пишні проводи зими, справжні масляні гуляння й зустріли весну, як і годиться, з піснями, танцями та смачними частуваннями.

IMG_9326

Веселе й пізнавальне свято вийшло і для дітей, і для дорослих. До бібліотеки прийшли учні з Пологівської ЗОШ №4. Усіх з приходом весни привітала начальник відділу культури і туризму РДА Марина Діденко.

Цікавим народознавчий захід був не лише через те, що учні дізналися про традиції святкування Масляної, а ще й тому, що самі діти взяли участь у підготовці й проведенні його. Учні 8-Б класу ЗОШ №4 (класний керівник Вікторія Жигрова) ретельно готувалися зустрічати весну і вчили свої ролі: Зиму зіграла Діана Ходаковська, Весну – Маргарита Кісіль, Масляну – Настя Колісник, Понеділок – Андрій Харь, Вівторок – Максим Санько, Середу – Настя Тоцька, Четвер – Віталій Подоляка, П’ятницю – Карина Курочкіна, Суботу – Настя Колєсник, Неділю – Юля Борщевська, Учня – Максим Тоцький.

Разом з ведучою, бібліотекарем Аллою Колісник, діти розповіли, як треба зустрічати Масляну, що треба встигнути зробити, які страви приготувати і т.д. Допомагали їм у цьому також викладачі та вихованці дитячої школи мистецтв.

Звичайно, не обійшлося і без спалювання опудала Марени та хороводів. А потім діти смакували млинцями з різними начинками за чаюванням.

Школярочки Настя Колєсник, Настя Тоцька, Настя Колісник і Маргарита Кісіль з радістю поділилися своїми враженнями від Масляної:

– Завжди її чекаємо з нетерпінням, вдома обов’язково готуємо млинці та варенички з сиром – традиційну їжу на Масляну. І свято у бібліотеці дуже сподобалося. Побільше б таких смачних заходів! Але і без смаколиків ми любимо сюди ходити, бо багато читаємо. І усім радимо частіше заходити сюди.

Гамірно, весело й цікаво – ось так у Пологах зустріли весну. Нехай скоріше приходить тепло, і сонячні промінці дарують усім свої лагідні поцілунки! Зі святом!

Н.Осипенко.

Фото М.Дрюченка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут