Вбережемо пологівські школи від закриття!

0
20

За сумарними показниками глибини падіння економіки, реального і інансового сектора, країна пережила, мабуть, найскладніший рік за останні 25 років. Обвальна девальвація, інфляція, закриття промислових підприємств і зростання безробіття призвели до різкого погіршення рівня життя в країні.IMG_1125

За два роки населення зубожіло до рівня найвідсталіших держав світу. Згідно з методикою ООН сьогодні переважна більшість (80%) українських громадян живе за межею бідності. Близько 60% всього річного доходу українські домогосподарства змушені витрачати на продукти харчування, а решту коштів – на житлово-комунальні послуги та транспорт. Коштів на підтримку здоров’я, навчання, відпочинок у більшості українських родин просто немає.

Урядова політика прискорила деградацію всіх систем, відповідальних за розвиток людського капіталу. Державні відрахування на медицину склали у 2014 р. близько 4 млрд. дол., у 2015 р. – близько 2,3 млрд. дол. На освіту в 2014 р. спрямували близько 7 млрд. дол., у 2015 р. – лише 4 млрд.

Я, Тимошенко Василь Валерійович, голова Територіальної організації Політичної партії «Опозиційний блок» у Пологівському районі, депутат Пологівської районної ради, голова комісії з питань промислової політики, бюджету та управління об’єктами спільної власності територіальних громад, хотів би зупинитися на питанні фінансування освіти Пологівського району.

Надзвичайно складна ситуація, яка склалась в нашому районі з фінансуванням закладів освіти, в першу чергу з виплатою заробітної плати, спонукала довести мою позицію на шпальтах газети. Якщо раніше освітяни, хоч якось виживали, то в останні півтора року, у зв’язку зі змінами у законодавстві щодо фінансування закладів освіти шляхом надання державою освітньої субвенції, клубок проблем в системі освіти району досяг таких розмірів, що, як виявляється, без «хірургічного» втручання не обійтись.

Напевно, у Києві видніше, в якому стані наші школи та скільки коштів нам потрібно. Децентралізація нової влади в дії: влада передала повноваження на місця без фінансового підкріплення. Так, освітня субвенція в минулому році  становила  44 млн. грн., видатки на утримання освіти склали 58 млн. грн. На 2016 рік, у зв’язку з виділенням в окрему громаду Чапаєвської та Кінськороздорівської сільських рад, освітня субвенція зменшена до 37 млн.грн. Загалом, в районному бюджеті передбачено 45 млн. грн., яких недостатньо для нормального фінансування існуючої мережі, освітяни не отримують заробітну плату в повному розмірі, а про якісь ремонти в школах годі й мріяти.

Районна державна адміністрація разом з районним відділом освіти не знайшла нічого кращого, ніж запропонувати закрити 7 шкіл (Інженерненську ЗОШ, Балочківську ЗОШ, Новофедорівську ЗОШ, Новокарлівську ЗОШ, Шевченківську ЗОШ, Тарасівську ЗОШ та Пологівську ЗОШ № 6).

Нарада, яка відбулась у районній раді з цього питання, пройшла бурхливо, інколи і на підвищених тонах (питання того варте). Представлені пропозиції щодо оптимізації мережі освіти в Пологівському районі ні мене, ні присутніх депутатів не задовольнили. Депутати повернули матеріал на доопрацювання, і це питання буде повторно розглядатись у квітні. З метою вивчення громадської думки я запросив кореспондентів ТВ-5 побувати у двох школах, Інженерненській та Новокарлівській, зустрітися з педагогічними колективами, представниками батьківських комітетів та громадськості.

Я виріс у селі, навчався у сільській школі і, як ніхто інший, розумію, що доки є сільська школа, доти й село живе. Як депутат районної ради, голова фракції Політичної партії «Опозиційний блок», в районній раді заявляю, що депутати фракції рішення про закриття шкіл не підтримуватимуть. А, як голова комісії з питань промислової політики, бюджету та управління об’єктами спільної власності територіальних громад, впевнений, що районна державна адміністрація, представник влади на місцях, та органи місцевого самоврядування повинні спільними зусиллями віднайти резерви та шляхи для покращення ситуації.

Я впевнений, що необхідно забезпечувати нормальне функціонування закладів освіти району, а не закривати школи. Економія коштів шляхом зниження температури в закладах та скорочення тривалості навчального процесу є неприпустимою. Потребує вирішення питання переходу на альтернативні види палива. Але такий перехід повинен бути господарським, а головне – економічно-ефективним та вигідним в першу чергу для громади району. Вважаю, що постачальники послуг повинні бути обрані виключно за результатами прозорого тендеру.

Окремої уваги заслуговує Інженерненська ЗОШ. Так, стан окремої будівлі школи жахливий, вимагає проведення коштовного та негайного капітального ремонту. Коштів у бюджеті на такі видатки не передбачено. Я вважаю, що ми, громада району, підприємства та підприємці, повинні спільними зусиллями відремонтувати школу.

А, взагалі, маючи невеликий досвід депутатської роботи, можу зробити висновок: ограни державної влади та місцеве самоврядування повинні тісно співпрацювати.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут