Увага! Операція «Нерест»

1
36

У Пологівському районі 1 квітня стартує двомісячник з охорони рибних ресурсів.  З цією метою щороку проводиться операція «Нерест», до якої залучаються органи рибоохорони, державні екологічні інспекції, правоохоронні органи, громадські інспектори, громадські організації.

maxresdefault

Як повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів, видано розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про проведення двомісячника з охорони рибних ресурсів у 2016 році». У рамках проведення двомісячника в акваторії Каховського і Дніпровського водосховищ та інших водоймищ, що мають рибогосподарське значення, буде обмежено вилов риби.

Серед традиційних заходів, які будуть вжиті на місцях, – проведення рейдів на водоймах та автомагістралях, а також у місцях торгівлі, проведення постійного моніторингу якості води відкритих водойм.

Саме під час нересту активізується браконьєрський вилов риби. У цей період на території всієї України заборонено будь-яке рибальство та добування водних живих ресурсів. Як виняток, на час нересту дозволено любительське рибальство з берега однією вудкою з одним гачком на визначених ділянках рибогосподарських водних об’єктів області.

Порушення правил рибальства згідно з частиною 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) тягне за собою накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 170 грн.).

Грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову, відповідно до частини 4 статті 85 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу відповідно до частини 1 статті 88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн.).

Крім того, збиток, заподіяний внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів обраховується відповідно до спеціальної такси, де ціна одного екземпляра риби починається від 17 грн. і доходить до 2550 грн.

Розміри штрафу: одна рибина, незалежно від розміру, вилучена із знарядь браконьєрського лову, при нарахуванні збитків оцінюється так: судак – 510 грн.; сом – 425 грн.; щука – 340 грн.; сазан – 306 грн.; товстолоб, білий амур – 255 грн.; лящ – 170 грн.; тарань (плітка)  – 85 грн.;  рак – 25грн. 50 коп.; карась, окунь – 17 грн.

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут