Смерть на пологівському підприємстві: ведеться розслідування

0
10

Відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Пологівському районі в черговий раз звертає увагу роботодавців та працівників на важливість якісного проведення медичних оглядів та виконання оздоровчих заходів.

travm

За попередніми даними, одержаними в ході розслідування, 14 березня на приватному підприємстві «Полетехніка-сервіс» комірники виконували роботу, яка входить до їхніх обов’язків, а саме: в центральному складі підприємства комплектували за заявками споживачів, готували до відправки та відвантажували посилки із запасними частинами. Кожен з них працював з окремим замовленням. Комірник І., 1971 року народження, близько 15.00 скомплектував чергову посилку та оформляв на неї документи, стоячи на підлозі. В цей час стан його здоров’я різко погіршився, він знепритомнів та впав. У цьому ж приміщенні знаходився інший комірник, який терміново викликав «Швидку» та повідомив керівника. Медики прибули на місце події досить швидко. Лікар надав невідкладну допомогу, але працівника врятувати не вдалося – через гостру коронарну недостатність він помер.

За повідомленням роботодавця створено комісію та проводиться спеціальне розслідування за участю представника Фонду та під головуванням державного інспектора головного управління Держпраці у Запорізькій області. Комісія встановила, що працівник своєчасно пройшов періодичний медичний огляд та визнаний придатним до роботи за професією. На товарному складі підприємства роботи з переміщення вантажів механізовано, але повністю уникнути ручного переміщення вантажів неможливо. Проводиться детальне вивчення обставин трагічного випадку, аналізується технологія виконання роботи та відповідність її вимогам нормативних актів. За результатами розслідування та на підставі одержаних документів комісія зробить висновки щодо причин настання випадку та його зв’язку з виробництвом.

Під час кожного розслідування випадків смерті працівників на виробництві внаслідок погіршення стану їхнього здоров’я підтверджується важливість якісного проведення медоглядів. Відділення Фонду наголошує на необхідності змінити ставлення працівників як до медичних оглядів, так і до власного здоров’я. Медичний огляд – не просто необхідна, згідно із законодавством, процедура, а захід, який, в першу чергу, спрямований на збереження здоров’я та життя працюючих. Слід зауважити, що метою медичних оглядів, крім визначення придатності працівників до роботи за професією, є спостереження за станом їхнього здоров’я та своєчасне виявлення ранніх ознак захворювань.

Просимо роботодавців провести в трудових колективах бесіди та пояснити працівникам, що під час медичного огляду необхідно обов’язково повідомляти лікарям симптоми захворювань і виконувати їхні рекомендації. Своєчасне лікування хвороби на її ранніх стадіях дасть можливість уникнути тяжких захворювань та таких трагічних випадків.

 

В.Горобець, страховий експерт з охорони праці.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут