Шість громад Запорізької області, серед них і Чапаєвська отримають на свій розвиток 46 млн. грн.

0
9
????????????????????????????????????

У Кабміні визначились із розподіленням 1 млрд. грн., які передбачено Держбюджетом на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад в цьому році. Гроші на формування інфраструктури отримають 159 об’єднаних територіальних громад. Відповідну постанову Кабмін прийняв ще 16 березня, але офіційно опублікував на своєму порталі тільки через тиждень.

????????????????????????????????????

Кошти субвенції будуть розподілятися між об’єднаними територіальними громадами за чіткою формулою: в залежності від кількості сільського населення і площі громади. Фінансування проектів за рахунок цієї субвенції відбуватиметься згідно з планом соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади. Головним розпорядником коштів є Мінрегіон.
Від загального мільярда шести запорізьким новоствореним громадам «перепаде» 46 млн. 553 тис. грн. Найбільша сума, 9,6 млн. грн., піде на рахунок найбільшої громади – Берестівської сільської територіальної громади Бердянського району, до складу якої входить 4,8 тис. жителів.

Веселівська селищна територіальна громада Веселівського району отримає 7,7 млн. грн., Смирновська сільська територіальна громада Куйбишевського району – 6,4 млн. грн., Чапаєвська сільська територіальна громада Пологівського району – 6,9 млн. грн., Преображенська сільська територіальна громади Оріхівського району – 8,3 млн. грн., Комиш-Зорянська селищна територіальна громада Куйбишевського – 7,6 млн. грн.

Цією ж постановою Кабінет міністрів затвердив порядок та умови надання субвенцій.
Для того щоб отримати державну допомогу необхідно виконати три умови:
— направити субвенцію на фінансування проектів згідно з планом соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади,
— погодити проектні заявки, оформлені за формою, встановленою Мінрегіоном, з спеціально створеною для їхнього розгляду при Міністерстві регіонального розвитку комісією,
— отримати рішення відповідної сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади про затвердження проектів та оприлюднити їх в ЗМІ або на офіційних веб-сайтах.
Бюджетні кошти можна спрямовувати на створення інфраструктури, поліпшення якості життя (закупівлю автобусів для підвезення дітей до школи та дитячі садки, будівництво водопроводів, полігонів ТПВ тощо) в цих громадах, реконструкцію медичних та освітніх закладів, ремонт доріг і шкіл. Проекти з енергоефективності та енергозбереження будуть фінансуватися окремо.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут