Розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Пологівського району

0
10

IMG_7619

З 2008 року Пологівський район бере участь у реалізації мікропроектів в рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» (МРГ) Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (далі – ПРООН).

Пологівський район успішно реалізував проекти у двох фазах проекту ЄС/ПРООН, а тепер бере участь у ІІІ-й фазі. Участь у ІІІ фазі проекту передбачає створення двох сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на території району. У 2015 році було створено та зареєстровано два сільгоспкооперативи «Злагода – 2015» (с.Кінські Роздори) та «Союз» (с.Чапаєвка).

З метою перейняття досвіду роботи у липні 2015 року голови та члени кооперативів відвідали кооперативи «Щедрий дар» та «Жменька» Снігурівського району Миколаївської області, які вже працюють за вказаною

програмою більше 2-х років. На власні очі вони мали можливість побачити позитивні результати діяльності кооперативів Снігурівського району які, завдяки участі у проекті, придбали сільськогосподарську техніку для обробки землі, охолоджуючі пристрої для молока, розбили виноградник і молодий фруктовий сад з крапельним зрошенням та побудували теплиці.

У грудні 2015 року сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Союз» отримав сільськогосподарську техніку – трактор МТЗ-82 (комплектація Борекс – 2103) для обслуговування потреб членів СОК (комплексний обробіток землі, ремонт, укладання водогону). Крім цього координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Геннадій Устімов вручив офісні меблі для двох технічно-інформаційних центрів (ТІЦ) кооперативів.

18 лютого поточного року наші кооперативи отримали оргтехніку (МФУ, ноутбуки та програмне забезпечення).

У рамках реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» з 22 до 25 лютого 2016 року у м.Запоріжжі відбувся семінар для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, в якому взяли участь представники зазначених кооперативів та їхні координатори з 12 областей України (Хмельницької, Тернопільської, Вінницької, Чернівецької, Волинської, Черкаської, Кіровоградської, Сумської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Запорізької).

На семінарі для представників новостворених сільськогосподарських кооперативів було презентовано існуючі технічно-інформаційні центри сільськогосподарських кооперативів з Тернопільщини, Миколаївщини, Сумщини, Черкащини та Кіровоградщини

Під час чотириденного семінару, а саме 24 лютого, його учасники відвідали технічно-інформаційні центри новостворених сільськогосподарських кооперативів Пологівського району. Вони мали змогу побачити створені ТІЦи в кооперативах, а також поспілкуватись з представниками наших кооперативів щодо обраного напрямку їхньої діяльності.

Фото М.ДРЮЧЕНКА.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут