Розпочався місячник добровільної здачі зброї

0
3

З 1 до 31 березня  Національна поліція України проводить місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів. Грома­дяни мають змогу добровільно здати до органів внутрішніх справ зброю, що зберігається у них із порушенням чинного законодавства.

oruz_650x410

В МВС кажуть, що кількість злочинів, скоєних із застосуванням вогнепальної зброї, за останні місяці збільшилася в кілька разів. Це пов’язують саме з тим, що зброї в людей стає  більше. Близько 80% нелегальних автоматів та пістолетів, що нині люди тримають в себе, це зброя, вивезена контрабандою з зони АТО.

 Відповідно до ч. З ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бо­єприпасами або вибухівкою), подібна ініціатива з боку громадянина передбачає звільнення від кримінальної відповідаль­ності.

 Водночас нагадуємо, що носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), боєприпасів, вибухівки без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк до 7 років.

 Кожен, хто виявить бажання добро­вільно зареєструвати чи здати вогнепальну зброю, може звернутися протягом місяця до Пологівського районного відділу поліції. Особи, які добровільно здадуть із незакон­ного обігу мисливську вогнепальну зброю, спецзасоби, матимуть право зареєструвати таку зброю на своє ім’я. Однак дана зброя працівниками поліції перевіряється на від­повідність до законодавства України на причетність до кримінальних правопору­шень, а також – по обліках на належність ін­шим особам.

У разі позитивного результа­ту та подачі передбачених законодавством документів зброя реєструється у власність громадянина, який її добровільно здав.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут