27 Березня 2016 Країна 263  0 

Кому обов’язково треба подати податкову декларацію?


yak-zapovniti-deklaraciyu-na-povernennya-pributkovogo-podatku

Нагадаємо, що в Україні триває кампанія декларування доходів. У цей час громадяни зобов’язані подати податкові декларації, якщо протягом звітного 2015 року отримували:

— доходи від підприємницької діяльності (ст. 177 Податкового кодексу України);

— доходи від провадження незалежної професійної діяльності (ст. 178 Податкового кодексу України);

— доходи, отримані від двох і більше податкових агентів, згідно з п.п. «є» п. 176.1 ст.176 Податкового кодексу України;

— доходи,отримані від особи, яка не є податковим агентом (пп. 168.2.1 п.168.2 ст.168 Податкового кодексу України);

— іноземні доходи (п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу України);

— доходи від операцій з інвестиційними активами (п.170.2 ст.170 Податкового кодексу України);

— доходи від надання в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомості, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання (п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 Податкового кодексу України);

— доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення, крім спадкоємців нерезидентів (п.174.3 ст.174 Податкового кодексу України);

— за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно (п.п.173.4 ст.173 Податкового кодексу України);

— дохід у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (п.п.164.2.7 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України);

— дохід у разі отримання благодійної допомоги, відповідно до п.п. 165.1.54 п.165.1 ст 165 Податкового кодексу України, у сумі, що перевищує граничний розмір, встановлений абз. «б» п.п.170.7.8 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу України, або використану не за цільовим призначенням;

— дохід у разі отримання цільової благодійної допомоги, не використаної та не повернутої благодійнику у строки, визначені законодавством (п.п.170.7.5 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу України);

— дохід у разі отримання нецільової благодійної допомоги, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір, установлений п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 Податкового кодексу України (п.п.170.7.3 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу України);

— дохід у разі отримання додаткового блага у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитом у сумі, що перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (п.п. «д» пп.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України);

— доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції; у випадках, передбачених п.п.165.1.24 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.