Ірина Сергіївна ЛІСОВА

редактор газети "Пологівські вісті", член Національної спілки журналістів.
3 Березня 2016 Місто 407  0 

Чи будуть пологівці платити більше за електроенергію, яку споживали у лютому?


З таким питання до редакції «Пологівських вістей» звернулося кілька жителів Пологівського району. Люди обурювалися, що показники за електроенергію у них «знімали» у двадцятих числах лютого, а ,як всім відомо, з 1 березня світло подорожчало на 25%.

Пологівці побоюються, що платитиму за електроенергію, якою користувалися майже тиждень у лютому, на чверть дорожче. Як будуть виставлятися рахунки споживачам за кілька днів лютого 2016 року, коли  ціна електроенергії  була нижчою, ніж з 1 березня 2016 року? З цим запитання ми офіційно звернулися до начальника Пологівського РЕМ О.В.Лантрата. Ось яку відповідь отримали:

«Відносини енергопостачальника із споживачами регулюються Законом України «Про електроенергетику», Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими Постановою КМ України № 1357 від 26.07.1999 року (далі – Правила), іншими актами в сфері електроенергетики та Договором про користування електричною енергією, укладеним між споживачем та енергопостачальником.

Пунктом 21 Правил передбачено, що «знімання показань приладів обліку проводиться споживачем щомісяця. Енергопостачальник має право контролювати правильність знімання показань приладів обліку та оформлення платіжних документів споживачем». Споживач, який бажає чітко за календарний місяць сплачувати платіжки за електроенергію, зобов’язаний в останній день місяця передати самостійно показники свого лічильника до вікна довідок особисто або за телефоном 2-20-13. На підставі цих даних споживачу буде виставлений рахунок за тарифами, що діяли в розрахунковому періоді.

Споживачам, які не зробили цього, нарахування за спожиту електроенергію буде здійснюватись, виходячи із розрахунку середньодобового споживання за період, в якому була проведена зміна тарифу. Так, наприклад, якщо в період із 20 лютого до 20 березня поточного року споживачем було спожито 250 кВт*год., то середньодобове споживання за цей період складає 250 кВт*год / 29 днів = 8,62 кВт*год. За період із 20 по 29 лютого обсяг електроенергії буде розрахований за тарифами, що діяли в цей період, а за період із 1 по 20 березня – вже за підвищеними тарифами. Більш детально з проведеним нарахуванням кожен із споживачів має право ознайомитись особисто, звернувшись до вікна довідок після отримання платіжних квитанцій.

Слід зауважити, що згідно з розпорядженням ВАТ «Запоріжжяобленерго» службою енергозбуту Пологівського РЕМ в місцях оплати за електричну енергію (установи банків, пошта тощо) були заздалегідь залишені повідомлення із зазначенням нових тарифів на електроенергію з 1.03.2016 року, ці повідомлення опубліковані і в засобах масової інформації та оголошені по радіо.

З повагою,

начальник Пологівського РЕМ                                                                О.В.Лантрат»

 

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.