Якісні медичні огляди – основна вимога охорони праці на підприємствах

0
122

За ініціативою відділення  Фонду від нещасних випадків на виробництві  відбувся семінар на тему «Підвищення якості медичних оглядів як захід попередження професійних захворювань, нещасних випадків та випадків смерті на виробництві».

Фото-7-Виступ-Дояр-З.Ю

В семінарі брали участь спеціалісти з охорони праці провідних підприємств району, працівники яких виконують роботи з підвищеною небезпекою та працюють в умовах дії шкідливих виробничих факторів і в зв’язку з цим проходять періодичні медичні огляди.

Для участі в заході були запрошені представники Пологівської райдержадміністрації – головний спеціаліст відділу праці управління  соціального захисту  населення Коротких Олена Миколаївна, начальник відділу управління агропромислового розвитку Чумаченко Віктор Володимирович та лікар-профпатолог КУ «Пологівська ЦРЛ» Узлова Яна Геннадіївна.

Начальник відділення Сивуха Віктор Іванович ознайомив присутніх з результатами аналізу випадків смерті, що сталися з працівниками підприємств району протягом  останніх кількох  років. Серед них водії автотранспортних засобів, охоронник, електромеханік. Навів приклади, що ці трагічні випадки смерті, внаслідок незадовільного стану здоров’я, ставалися з працівниками навіть через незначний проміжок часу після медичного огляду. Це вказує на те, що дуже часто працівники свідомо приховують хвороби, щоб не втратити роботу, своєчасно не оздоровлюються  і це призводить до тяжких захворювань. У зв’язку з цим звернувся до присутніх з пропозицією провести в трудових колективах бесіди з метою підвищення якості медоглядів для недопущення випадків травматизму та смерті на виробництві. Також довів інформацію про результати розслідування нещасного випадку, що стався  внаслідок погіршення стану здоров’я з водієм навантажувача ПАТ «Пологівський ОЕЗ».

На семінарі говорили про основні вимоги Порядку проведення медичних оглядів працівників. Горобець В.М. нагадав спеціалістам  з охорони праці про  обов’язок роботодавця проводити лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих факторів виробничого середовища на конкретних робочих місцях. В першу чергу це необхідно  для визначення категорій працівників, які підлягають медичним оглядам. Вказав на необхідність виконувати рекомендацій комісії лікувального закладу щодо оздоровлення працівників. Також потрібно провести переведення на іншу роботу працівників, яким за результатами медогляду у 2015 році встановлено таку потребу за станом здоров’я, а таких працівників на підприємствах району виявлено, нажаль,  більше 50.

Лікар-профпатолог Узлова Я.Г. поінформувала про організацію і проведення медичних оглядів лікувальним закладом. А головне  – уважно вислухала проблемні питання  щодо проведення та оформлення результатів медичних оглядів, на яких акцентували увагу в своїх виступах спеціалісти ТДВ «Любокут» Василенко М.О., ТОВ «А/ф Батьківщина» Коротка С.А., філії «Пологівський елеватор» ТОВ «Сонячне насіння» Дояр З.Ю. Відповідальні особи за проведення медоглядів підприємств висловили деякі зауваження щодо недоліків їхнього проведення, а саме вказали на черги при огляді у лікарів та інші.

Головний спеціаліст Коротких О.М. довела присутнім інформацію про основні етапи роботи при проведенні атестації робочих місць. Вказала на необхідність створювати умови праці відповідно до вимог нормативних актів про охорону праці, що забезпечить збереження здоров’я працюючих.           

Після активного обговорення актуальних питань учасники семінару прийшли до висновку, що при проведенні медичних оглядів  у 2016 році буде враховано всі недоліки минулих років. Відповідальні особи від підприємств та члени комісії лікувального закладу зроблять все можливе для їх проведення  на якісно високому рівні з метою виявлення захворювань на ранніх етапах, своєчасного оздоровлення працюючих та недопущення професійних захворювань.

 

                                                                       Страховий експерт з охорони праці В.Горобець

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут