Від бізнесу чекаємо кроку назустріч – детінізацію й підвищення зарплати працівникам

1
16

 

Семинар

У 2016 рік наша країна вступає з чималим багажем нових чи змінених законів, які стосуються різних сфер життя суспільства.  Не оминуло реформування й податкову систему, тож з початку року набули чинності зміни до Податкового кодексу України. Сказати однозначно  «на жаль» чи «на щастя» ці зміни – важко. З одного боку, керівництво країни усвідомлює важливість для розвитку бізнесу такого фактору як стабільність законодавства, з іншого – потреба вдосконалюватися змушує вносити зміни в існуючі правила. З метою роз’яснення новацій законодавства 29 січня пологівські податківці провели семінар для платників податків.

Як наголосив перший заступник начальника Пологівської ОДПІ Євген Бойко, основні зміни до Податкового кодексу України мають сприяти детінізації економіки, оскільки в нинішній редакції зафіксовано переважну більшість ініціатив, за які виступав український бізнес. І  найвідчутніші з них, перш за все, для роботодавців – зниження ставки єдиного соціального внеску до 22%. Раніше ставка коливалась від 36,2 і до 49,7% відповідно до класу професійного ризику. Крім того, відмінено справляння внеску з доходів працівників. У відповідь на зниження практично вполовину податкового навантаження на фонд оплати праці  від бізнесу очікується зустрічний крок –  легалізація та підвищення заробітної плати працівників.

Фахівцями податкової інспекції наголошено, що цього року для платників єдиного податку 1 та 2 груп все залишається без змін. Вони стосуються тільки “спрощенців” 3 групи. Зокрема, обсяг річного доходу платників цієї групи протягом року не має перевищувати 5 мільйонів гривень проти тогорічних 20 мільйонів гривень. Ставки єдиного податку: 3% замість 2% від доходу – у разі сплати податку на додану вартість; 5% замість 4% – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку. Для платників 4 групи – представників агросектора змінено ставки єдиного податку залежно від виду земель від 0,16% до 5,4% нормативно-грошової оцінки 1 гектара землі. Минулого року ці цифри дорівнювали 0,09% – 1,35%.

Серед інших важливих питань – податок на нерухомість. Гранична ставка цього податку, що встановлюється місцевими органами влади, зросла на 1% – до 3% від розміру мінімальної заробітної плати. «Пільгові метри» не змінилися – 60 кв. м для квартир і 120 кв. м. для житлових будинків. Менше пощастило власникам квартир понад 300 кв. м та будинків понад 500 кв. м – за кожен такий об’єкт доведеться сплачувати 25 тис. грн. податку на рік. У цьому році пологівці (громадяни) отримають податкові повідомлення-рішення від Пологівської ОДПІ про сплату податку на нерухомість за 2015 рік (за ставками 2015 року), у разі, якщо їх нерухомість перевищуватиме вказану площу. Податок нараховується на площу перевищення.

Окрім цього, фахівці інспекції надали роз’яснення понад 150 учасникам семінару щодо новацій  податку на додану вартість та податку на прибуток.

Дві години минули плідно й активно.  Звичайно, залишилися деякі питання, на які чекаємо роз’яснень від центральних органів влади, що й стане темою подальших зустрічей податківців з бізнесом.  Наразі ж стартував  черговий напружений період для бухгалтерів, але  впевнені, що не дарма, і пологівські роботодавці, отримавши суттєвий позитивний імпульс від влади, спрямують зусилля на підвищення рівня оплати праці своїм робітникам.

Підготувала Л.Фесенко,

спеціаліст з питань комунікацій Пологівської ОДПІ.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут