В.Черненко: «Все життя душа боліла про те, щоб наш Будинок культури став палацом»

5
46

Пологівський районний Будинок культури нарешті відремонтують. Цього пологівці довго чекали, тому такій добрій новині зраділи. Директор РБК Валентина Анатоліївна Черненко розповіла і показала нам, на якій стадії ремонт глядацької зали, і відповіла на наші питання у короткому інтерв’ю.

image

– Валентино Анатоліївно, звістка про ремонт районного Будинку культури наче казковий сон. Невже він здійснився?

– Все життя я працюю в культурі, і весь час душа боліла про те, щоб наш Будинок культури став палацом. Хотілося бачити його гарним, затишним. Жителі нашого району заслуговують на те, щоб бачити красу, гармонію, тому має бути такий культурний центр. Не одне десятиріччя я в своїх снах це бачила. Коли дивлюся, які чудові люди приходять на різні заходи та концерти до РБК, а ще на те, що відбувається на сцені, яких талановитих артистів маємо, то добре розумію, що зала, на жаль, не відповідає потребам.

IMG_6131-1
Після реконструкції РБК виглядатиме інакше.

– Не раз у РБК проходили заходи обласного рівня, хотілося б, щоб Пологівщина могла прийняти і всеукраїнські та міжнародні фестивалі, адже в нас професіонали не гірші, ніж в інших містах.

– Так, виходячи з тих умов, які мали, ми не могли усіх прийняти. А хочеться, щоб творче коло було ширшим, щоб нас бачили, і ми мали змогу обмінюватися досвідом з колегами. Останнім часом ми так добре подружилися з театрами. Стільки вистав до нас привозили! Хотілося б частіше бачити не тільки наших артистів, а й гостей.

– У Будинку культури, мабуть, і ремонтів особливо не робили з часу його зведення?

– Будували його у 1964-1967 роках. Капітальних ремонтів він не бачив до останнього часу. Роками протікав дах, а тому стеля прийшла в аварійний стан. Вже далі відступати нікуди. Нічого не ладилося у нас з шифером, доки не зробили новий дах. Після того, як перекрили його єврочерепицею, дах не протікає. Довго ми добивалися статусу аварійного, але таки отримали. Виготовили проект.

– А скільки коштів потрібно на ремонт?

– Майже 2,5 мільйони гривень. Близько 800 тисяч ми вже отримали, більшу частину з обласного бюджету, і частину – з районного. Ці кошти витрачені на матеріали та оплату роботи підрядної будівельної організації, яка перемогла у тендері. Це ТОВ «ТЛ-Строй» із Запоріжжя. Вже певний обсяг роботи виконаний. Демонтували глядацьку залу, сцену, оздоблення зі стелі, стін, обробили дерев’яні конструкції вогнезахисними сумішами. Потрібно знайти ще близько 1,8 мільйона гривень на завершення робіт. Надіємося, що виділить кошти район, та підтримає матеріально область.

– Які роботи за проектом тут мають провести?

– Загалом, це реконструкція з усуненням аварійного стану будівлі з підключенням до каналізаційної мережі: підсилення стін, заміна підвісної стелі в глядацькій залі, реконструкція (збільшення) сцени, реконструкція водопроводу і каналізації (в об’ємі – водопровід, каналізація, зовнішня каналізація), а також ремонт внутрішньої електричної частини, вогнезахист конструкцій, підсилення конструкцій ферм (аварійної балки).

Заплановано і утеплення стін будівлі?

– Так, матеріал для утеплення, мінеральну вату, вже придбали. Після підключення Будинку культури до модульної котельні, яка працює на альтернативному виді палива, у нас стало значно тепліше. Крім того, після утеплення і зовнішній вигляд будівлі зміниться на краще.

IMG_6119-1
Матеріал для утеплення стін вже завезений.

– Чому вирішили збільшувати сцену?

– У нас в районі дуже добре розвинена хореографія, колективи великі. Наша сцена трохи замала для них, тому і вирішили збільшити її. Це дасть змогу артистам бути ближчими до глядачів (посміхається).

IMG_6120-1
Ось так виглядає глядацька зала.

– Радує те, що проведуть і реконструкцію водопроводу та каналізації. Тепер у РБК можна буде користуватися туалетом?

– Так, усі роки тут існувала проблема з туалетом. Він побудований неправильно, тому ним практично не користувалися. Наші глядачі вимушені були ходити до тієї вбиральні, яка знаходиться на території парку. Тепер з підвального приміщення санвузол перенесемо на перший поверх та під’єднаємо до міської каналізаційної мережі.

– За процесом реконструкції уважно стежать представники влади. Це вселяє надію на те, що розпочату добру справу доведуть до кінця і гроші необхідні виділять.

– Я дуже вдячна голові районної ради Олександру Петровичу Покутньому, голові райдержадміністрації Артуру Євгеновичу Крупському, начальнику відділу культури і туризму Марині Вікторівні Діденко за розуміння і за те, що всіма силами шукають кошти на відродження Будинку культури.

– І хоч ремонт у розпалі, а ви продовжуєте активно працювати і дарувати людям радість?

– Усі гуртки працюють, заняття проходять обов’язково. Нині, звичайно, виступаємо на інших майданчиках. Не раз святкові заходи проходили у розважальному центрі «Юність» та інших закладах. Заплановано, що ремонтні роботи закінчать до кінця нинішнього року. Сподіваємося, що все встигнемо зробити і прийматимемо глядачів у гарному і затишному оновленому Будинку культури.

– Обсяг робіт, звичайно, дуже великий, але потрібно буде і ганок оновити, і малу залу та ще багато чого зробити, окрім того, що вже заплановано. Усі пологівці сподіваються на те, що наш РБК відремонтують, як кажуть, від А до Я.

– Надія є, що так і буде. Аналізуючи підсумки двох останніх робочих нарад, які відбулися в РБК за участю керівників району, чує моя душа, що 22 січня на нараді в Запоріжжі було порушено питання фінансування реконструкції нашого Будинку культури – і пологівці знайшли підтримку…

 

 

 

 

5 КОМЕНТАРІ

  1. Шкода буде, якщо після утеплення фасад РБК втратить свою первісну фактуру, як це сталося з 4-ю школою.

    • Про яку фактуру йде мова? Про стиль “радянський мінімалізм” чи “для совєтского чєловєка – нєт буржуазному стілю”? Гидко дивитися на ту необроблену цеглу. Нехай ремонтують і утеплюють.

      • “Незалежна” Украина за 25 лет вообще ничего не построила,живет за счёт того что было построено советским человеком и разрушает то что было построено

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут